Reklama

Reklama

Jak głosowali mieszkańcy Krośniewic? Znamy wyniki referendum

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Jak głosowali mieszkańcy Krośniewic? Znamy wyniki referendum  - Zdjęcie główne

Katrzyna Erdman pozsotaje na stanowisku burmistrza Krośniewic | foto archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Katarzyna Erdman pozostanie burmistrzem Krośniewic. Tak wynika z oficjalnych już informacji, według których nie osiągnięto wymaganego progu frekwencji.

Reklama

Referendum w sprawie odwołania burmistrz Krośniewic przed końcem kadencji odbyło się w niedzielę, 4 lipca. Mieszkańcy mieli możliwość głosowania od 7:00 do 21:00, jednak jak się okazuje frekwencja nie dopisała. 

W głosowaniu wzięło udział około 1500 mieszkańców gminy Krośniewice, natomiast aby referendum mogło być uznane za ważne, wymagane było minimum 2147 osób. Tak niska frekwencja powoduje, że sytuacja w krośniewickim samorządzie pozostaje bez zmian. Rada Miejska i burmistrz nadal będą pracować dla lokalnej społeczności.

- Drodzy Mieszkańcy, dziękuję za zaufanie, jakim mnie obdarzyliście. Dziękuję, że nadal mogę dla Was pracować i dla rozwoju naszej Gminy - tak Katarzyna Erdman podziękowała mieszkańcom gminy Krośniewice w mediach społecznościowych. 

Jak podaje Radio Łódź główny oponent urzędującej burmistrz, przewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Kępisty ubolewa, że nie udało się przeprowadzić skutecznego referendum. Dodał też, że zamierza zrezygnować z funkcji. 

- Mieszkańcy zagłosowali. Dla nas to jest naprawdę trudne działanie, nie chcemy działać przeciwko mieszkańcom. Skoro oni to zaakceptowali, to musimy się chyba poddać. Ja na pewno zrezygnuję z funkcji przewodniczącego, za resztę radnych nie odpowiadam – komentuje Kępisty dla Radia Łódź. 

Przypomnijmy, że referendum wstępnie miało odbyć się 10 stycznia br. Komisarz Wyborczy w Łodzi w połowie grudnia ubiegłego roku wydał jednak postanowienie o zawieszeniu głosowania z powodu zagrożenia sanitarno-epidemiologicznego. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE