Reklama

Reklama

Jak kupić dobry prostownik?

Opublikowano: 30 października 2020 19:01
Autor: Pawel

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wydarzenia

Reklama

Każdy spośród akumulatorów wymagać będzie regularnie wykonywanego doładowywania, celem przedłużenia żywotności. Potrzebny będzie zatem odpowiedni prostownik, jak chociażby ten dostępny pod linkiem: https://akustrefa.pl/aktualnosci/item/1848-kulon-912-prostownik-balsat. Które urządzenie powinniśmy wybrać, żeby najlepiej pełniło powierzoną mu funkcję?

Regularne korzystanie z prostownika - dlaczego warto?

Większość spośród oferowanych nam akumulatorów to teoretycznie bezobsługowe produkty. Niemniej jednak, w rzeczywistości określenie to oznacza, iż nie ma konieczności dolewania elektrolitu, dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii, która zapobiega jego odparowywaniu. Takie typu baterie do aut, tak jak każde inne, wymagać będą jednakże regularnego sprawdzania i doładowania.

Czynności mające na celu sprawdzenie kondycji akumulatorów, można przeprowadzić z użyciem multimetru, zatem uniwersalnego miernika. Pozwala on na zmierzenie wartości napięcia na klemach, która wskazywać będzie na stopień w jakim naładowany jest akumulator. Jeżeli pomiar będzie wynosił mniej, niż 12,4 V, oznacza to, iż konieczne jest podłączenie baterii do prostownika. Regularnie przeprowadzane ładowanie, przedłuża znacząco żywotność akumulatora i nie dopuszcza do jego głębokiego rozładowania, co może skutkować nieodwracalnym uszkodzeniem. Warto używać prostowników wysokiej klasy, takich jak: https://xn--pozna-akumulatory-74c.pl/prostowniki-volt-polska-poznan/

Prostownik transformatorowy - czy warto go wybrać?

Klasyczne prostowniki oparte są we własnej budowie o transformator, zatem element, który jest zdolny do przekształcenia przemiennego prądu na stały ale mający mniejszą wartość. Tego typu rozwiązanie jest łatwe, wydajne i niedrogie, ponieważ nawet i najtańsze urządzenia takiego typu odróżniają się prądem ładowania mającym wartość ok. 5 A.

Wadą transformatorowych prostowników, są niezbyt wielkie możliwości co do kontroli ich pracy. Bateria ładowana jest z użyciem maksymalnego natężenia prądu, a urządzenia na ogół nie posiadają funkcji wyłączenia automatycznego, co prowadzi do przeładowania. Ich używanie wymagać będzie uwagi, jednakże dzięki dobrej cenie są ciągle popularne.

Era prostowników, które sterowane są mikroprocesorem

Transformatorowe prostowniki są wypierane sukcesywnie przez produkty elektroniczne, które oparte są o mikroprocesor i tranzystory. Przykładem takie prostownika elektronicznego jest ładowarka NOCO. To właśnie dzięki obecności sterującego pracą układu, tego typu urządzenia mają przewagę nad innymi. Dzięki temu możliwe jest bowiem dobieranie wartości prądu do ładowania z uwagi na stopień wyczerpania baterii. Elektroniczne prostowniki dużo lepiej radzą sobie zatem z przywróceniem sprawności akumulatorów, które znajdują się niemalże na skraju wyczerpania. Ich następną ważną zaletę stanowi fakt zabezpieczenia przed ewentualnym przeładowaniem się baterii. Po tym, jak zostanie osiągnięty stan zupełnego naładowania, prostownik przełączy się automatycznie w stan spoczynku, uzupełniając tylko bieżące straty energii. Elektroniczne prostowniki są zatem inteligentne, bezpieczne i skuteczne w działaniu, a poza tym poręczne - dzięki niewielkim wymiarom i niskiej wadze.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.