Reklama

Jak kupić dobry prostownik?

Opublikowano:
Autor:

Jak kupić dobry prostownik? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia

Każdy spośród akumulatorów wymagać będzie regularnie wykonywanego doładowywania, celem przedłużenia żywotności. Potrzebny będzie zatem odpowiedni prostownik, jak chociażby ten dostępny pod linkiem: https://akustrefa.pl/aktualnosci/item/1848-kulon-912-prostownik-balsat. Które urządzenie powinniśmy wybrać, żeby najlepiej pełniło powierzoną mu funkcję?

Regularne korzystanie z prostownika - dlaczego warto?

Większość spośród oferowanych nam akumulatorów to teoretycznie bezobsługowe produkty. Niemniej jednak, w rzeczywistości określenie to oznacza, iż nie ma konieczności dolewania elektrolitu, dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii, która zapobiega jego odparowywaniu. Takie typu baterie do aut, tak jak każde inne, wymagać będą jednakże regularnego sprawdzania i doładowania.

Czynności mające na celu sprawdzenie kondycji akumulatorów, można przeprowadzić z użyciem multimetru, zatem uniwersalnego miernika. Pozwala on na zmierzenie wartości napięcia na klemach, która wskazywać będzie na stopień w jakim naładowany jest akumulator. Jeżeli pomiar będzie wynosił mniej, niż 12,4 V, oznacza to, iż konieczne jest podłączenie baterii do prostownika. Regularnie przeprowadzane ładowanie, przedłuża znacząco żywotność akumulatora i nie dopuszcza do jego głębokiego rozładowania, co może skutkować nieodwracalnym uszkodzeniem. Warto używać prostowników wysokiej klasy, takich jak: https://xn--pozna-akumulatory-74c.pl/prostowniki-volt-polska-poznan/

Prostownik transformatorowy - czy warto go wybrać?

Klasyczne prostowniki oparte są we własnej budowie o transformator, zatem element, który jest zdolny do przekształcenia przemiennego prądu na stały ale mający mniejszą wartość. Tego typu rozwiązanie jest łatwe, wydajne i niedrogie, ponieważ nawet i najtańsze urządzenia takiego typu odróżniają się prądem ładowania mającym wartość ok. 5 A.

Wadą transformatorowych prostowników, są niezbyt wielkie możliwości co do kontroli ich pracy. Bateria ładowana jest z użyciem maksymalnego natężenia prądu, a urządzenia na ogół nie posiadają funkcji wyłączenia automatycznego, co prowadzi do przeładowania. Ich używanie wymagać będzie uwagi, jednakże dzięki dobrej cenie są ciągle popularne.

Era prostowników, które sterowane są mikroprocesorem

Transformatorowe prostowniki są wypierane sukcesywnie przez produkty elektroniczne, które oparte są o mikroprocesor i tranzystory. Przykładem takie prostownika elektronicznego jest ładowarka NOCO. To właśnie dzięki obecności sterującego pracą układu, tego typu urządzenia mają przewagę nad innymi. Dzięki temu możliwe jest bowiem dobieranie wartości prądu do ładowania z uwagi na stopień wyczerpania baterii. Elektroniczne prostowniki dużo lepiej radzą sobie zatem z przywróceniem sprawności akumulatorów, które znajdują się niemalże na skraju wyczerpania. Ich następną ważną zaletę stanowi fakt zabezpieczenia przed ewentualnym przeładowaniem się baterii. Po tym, jak zostanie osiągnięty stan zupełnego naładowania, prostownik przełączy się automatycznie w stan spoczynku, uzupełniając tylko bieżące straty energii. Elektroniczne prostowniki są zatem inteligentne, bezpieczne i skuteczne w działaniu, a poza tym poręczne - dzięki niewielkim wymiarom i niskiej wadze.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE