Reklama

Jaką kamerę samochodową wybrać?

Opublikowano:
Autor:

Jaką kamerę samochodową wybrać? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Korzystanie z kamer samochodowych jest coraz powszechniejsze. Dotyczy ono zarówno kierowców zawodowych, jak i kierowców korzystających z samochodu jedynie w celach osobistych. Jaką kamerę samochodową kupić, aby być zadowolonym z jej wyboru?

Czas nagrywania

Jednym z kluczowych parametrów, na jaki powinno się zwrócić uwagę przy wyborze kamery samochodowej, jest czas nagrywania urządzenia. W przypadku kierowców zawodowych powinien być on jak najdłuższy, gdyż zwykle pokonują oni odcinki tras liczące kilkaset kilometrów. Ich przejechanie zajmuje zwykle od kilku do kilkunastu godzin, co sprawia, że pojawia się konieczność nagrywania dużych plików. Jeżeli kierowca wybiera się jedynie w krótsze trasy, może wybrać vehicle camera z krótszym czasem nagrywania. Urządzenie będzie wtedy tańsze.

W wielu kamerach samochodowych czas nagrywania można dodatkowo wydłużyć, obniżając jakość nagrywanego obrazu. Jeżeli kierowca zdecyduje się na tańszy model kamery, a będzie potrzebował nagrać dłuższą trasę, może zmienić ustawienia urządzenia i bez przeszkód wykonać nagranie trwające o godzinę czy dwie dłużej. Z opcji tej powinno się jednak korzystać jedynie sporadycznie, gdyż film niskiej jakości jest w razie potrzeby znacznie mniej użyteczny.

Jakość nagrywanego obrazu

Kierowcy powinni wybierać kamery samochodowe gwarantujące najwyższą jakość nagrywanego obrazu. Jeżeli jakość obrazu będzie zbyt słaba, kamera może nie spełnić swojej roli. Nieczytelne tablice rejestracyjnego innego pojazdu czy niewidoczne znaki drogowe mogą sprawić, że nagranie z kamery będzie zbyt słabym dowodem na niewinność kierowcy w razie wypadku drogowego czy niesłusznego przyznania mandatu za wykroczenie. Zbyt niska jakość nagrania wpłynie negatywnie również na wiarygodność filmu przed sądem w razie procesu.

Jakość obrazu nagrywanego przez kamerę samochodową jest istotna także w przypadku kręcenia filmów z rajdów czy przejazdów rekreacyjnych. Na rajdach kierowcom zależy, by mieć możliwość zobaczenia na nagraniu, jakie błędy popełniali na poszczególnych odcinkach trasy. Zapoznanie się z nimi pozwala wyeliminować nieprawidłowości i szybciej pokonywać najtrudniejsze odcinki. W przypadku przejazdów rekreacyjnych dobra jakość obrazu jest istotna, jeśli kierowca zamierza chwalić się nagranymi filmami przed znajomymi lub w Internecie. Ponadto profesjonalnie wyglądające nagranie może przydać się kierowcom oferującym przejażdżki samochodami wyścigowymi z możliwością wykonania pamiątkowego filmu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE