Reklama

Reklama

Jakie tajemnice skrywa park Traugutta? Seniorzy poznali odpowiedź [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W ramach kutnowskich Dni Seniora w kutnowskim parku Traugutta odbył się spacer edukacyjny. E jego trakcie seniorzy dowiedzieli się wszystkiego o tym miejscu na mapie naszego miasta, ale nie tylko.

Reklama

W trakcie spaceru Jarosław Makowski z Biura Zieleni Miejskiej Urzędu Miasta w Kutnie opowiadał nie tylko o tym, jakie rośliny znajdziemy w parku Traugutta, ale również mówił o zasadach ich pielęgnacji.

Jeśli chodzi o sam park – powstał w dwudziestoleciu międzywojennym i zajmuje powierzchnię około czterech hektarów. Przed wojną pełnił taką samą funkcje, jak obecnie, czyli wypoczynkowe i rekreacyjne.

Park wypełniony jest symbolami naszego miasta, czyli różami, których znajdziemy tam prawie 100 odmian. To miejsce charakteryzuje się również zróżnicowanym drzewostanem.

- Wśród drzewostanu parku spotkamy lipy drobno- i szerokolistne, trzy rodzime gatunki klonów: zwyczajny, polny i jawor, graby, jesiony, platany, miłorzęby, ambrowce, żywotniki, dęby szypułkowe i czerwone, tulipanowce, brzozy, grusze, lilaki, robinie, kasztanowce czerwone, świerki zwyczajne i kłujące oraz modrzewie. Rosną tu także pojedyncze okazy jarzębin, jarząbów, katalpy czy wiązów. Krzewy reprezentowane są m. in. przez jałowce, irgi, bukszpany, śnieguliczki, tawuły, hortensje, jaśminowce, derenie, ogniki, wiciokrzewy i forsycje – podaje Biuro Zieleni Miejskiej.

Kutnowskie Dni Seniora potrwają do przyszłej niedzieli. Ich pełen program znajdziesz w osobnym artykule.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy