W trakcie spaceru Jarosław Makowski z Biura Zieleni Miejskiej Urzędu Miasta w Kutnie opowiadał nie tylko o tym, jakie rośliny znajdziemy w parku Traugutta, ale również mówił o zasadach ich pielęgnacji.
Jeśli chodzi o sam park – powstał w dwudziestoleciu międzywojennym i zajmuje powierzchnię około czterech hektarów. Przed wojną pełnił taką samą funkcje, jak obecnie, czyli wypoczynkowe i rekreacyjne.
Park wypełniony jest symbolami naszego miasta, czyli różami, których znajdziemy tam prawie 100 odmian. To miejsce charakteryzuje się również zróżnicowanym drzewostanem.
- Wśród drzewostanu parku spotkamy lipy drobno- i szerokolistne, trzy rodzime gatunki klonów: zwyczajny, polny i jawor, graby, jesiony, platany, miłorzęby, ambrowce, żywotniki, dęby szypułkowe i czerwone, tulipanowce, brzozy, grusze, lilaki, robinie, kasztanowce czerwone, świerki zwyczajne i kłujące oraz modrzewie. Rosną tu także pojedyncze okazy jarzębin, jarząbów, katalpy czy wiązów. Krzewy reprezentowane są m. in. przez jałowce, irgi, bukszpany, śnieguliczki, tawuły, hortensje, jaśminowce, derenie, ogniki, wiciokrzewy i forsycje – podaje Biuro Zieleni Miejskiej.
Kutnowskie Dni Seniora potrwają do przyszłej niedzieli. Ich pełen program znajdziesz w osobnym artykule.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.