Reklama

Reklama

Jeden dzień, dwa wezwania do przemocy domowej. Mężczyźni odpowiedzą za pobicie swoich matek

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe(archiwum)

Jeden dzień, dwa wezwania do przemocy domowej. Mężczyźni odpowiedzą za pobicie swoich matek - Zdjęcie główne

Policjanci w ciągu jednego dnia dwukrotnie byli wzywani w związku z pobiciem kobiet przez ich synów. Jedna z nich potrzebowała pomocy medycznej | foto poglądowe(archiwum)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Policjanci z sąsiedniego powiatu gostynińskiego informują o tym, że tylko w ciągu jednego dnia przyjęli dwa niemal identyczne zgłoszenia dot. przemocy domowej. W oby przypadkach – jak podkreślają mundurowi – sprawcami byli synowe, którzy stosowali agresję wobec swoich matek. Mężczyznom grozi kilka lat więzienia. Funkcjonariusze przypominają, by w takich przypadkach nie bać się reagować.

Reklama

W sobotę (15.10) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie w związku ze zgłoszeniem stosowania przemocy domowej udali się do domu 59-letniej mieszkanki powiatu gostynińskiego, gdzie według przekazanych informacji doszło do awantury domowej. 

- Na miejscu policjanci zastali syna zgłaszającej, który według relacji kobiety dopuścił się wobec niej przemocy fizycznej i psychicznej. 39–latek będący pod działaniem alkoholu został zatrzymany przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie, a następnie wobec mężczyzny policjanci wydali nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia, oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia – informuje sierż. szt. Paweł Klimek z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie.

Tego samego dnia policjanci z Posterunku Policji w Pacynie udali się do miejsca zamieszkania 74-letniej mieszkanki powiatu gostynińskiego. Tam również miało dojść do awantury domowej.

- Na miejscu policjanci w trakcie rozmowy z 74-latką ustalili, że jej syn, 37-letni mieszkaniec powiatu gostynińskiego, dopuścił się wobec niej przemocy psychiczne i fizycznej – relacjonuje sierż. szt. Paweł Klimek.

Kobieta doznała obrażeń ciała. Konieczne było udzielenie jej pomocy medycznej.

- Wobec 37-latka policjanci z Posterunku Policji w Pacynie wydali nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia – opisuje gostynińska policja.

Mężczyznom za znęcanie się nad członkiem rodziny grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, by nie bać się zgłaszać przypadków przemocy domowej. Apelują do świadków takich sytuacji o odpowiednią reakcję.

- Przekazany w porę Państwa sygnał może zapobiec tragedii oraz zakończyć przemoc domową, która czasami jest stosowana w rodzinie od wielu lat. Zapewniamy, że wobec domowych agresorów zawsze będziemy działać w sposób zdecydowanie, m.in. izolując ich od członków rodziny – zaznacza sierż. szt. Paweł Klimek.

Zgodnie z przepisami, które weszły w życie 30 listopada 2020 roku, policjanci mają możliwość wydać wobec osoby stosującej przemoc w rodzinie nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia lub zakazu zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia. 

- Te nakazy lub zakazy mogą być wydane łącznie i obowiązują od momentu ich wydania. Nie bądźmy obojętni na tego rodzaju problem społeczny. Jeden telefon może przerwać dramat, który trwa w danej rodzinie od wielu lat – podkreślają policjanci.

info: KPP w Gostyninie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy