Reklama

Jedynka przejęła czytelniczą sztafetę

Opublikowano:
Autor:

Jedynka przejęła czytelniczą sztafetę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia 20 października od godziny 8.00 rano w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie kontynuowano Czytelniczą Sztafetę Szkół. W akcji wzięli udział uczniowie wszystkich klas według przygotowanego wcześniej harmonogramu. Maraton czytelniczy z krótkimi przerwami trwał do godziny 13.00.

Każda grupa uczniów wybierała sobie sposób na czytanie: głośno lub cicho, indywidualnie lub grupowo. Uczniowie „pochłaniali” książki w każdym możliwym miejscu: w salach lekcyjnych, hali sportowej, nawet na basenie.

Tematyka czytanych utworów była różnorodna. Najczęściej prezentowano fragmenty lektur szkolnych, powieści dla dzieci i młodzieży, a wśród nich: „Dzieci z Bullerbyn”, „Pinokio”, „Pan Kuleczka”, „Nudzimisie”. Dużą popularnością cieszyły się także książki z zakresu literatury popularnonaukowej, których fragmenty wzbogaciły zajęcia przedmiotowe.

Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem i dostarczyło wielu wrażeń uczniom, nauczycielom, a także przybyłym gościom. Do akcji czynnie włączył się także przedstawiciel Policji.

Maraton miał na celu podkreślenie znaczącej roli książki w życiu każdego człowieka. Uczniowie z entuzjazmem słuchali prezentowanych utworów, przekonując się, że czytanie jest atrakcyjne, czytać można wszędzie, a ponadto stanowi ono doskonałą receptę na nudę.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE