Reklama

Reklama

Jest ważna informacja dla rolników. Termin składania wniosków wydłużony o miesiąc

Opublikowano: śr, 18 lis 2020 10:52
Autor:

Jest ważna informacja dla rolników. Termin składania wniosków wydłużony o miesiąc - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Termin przyjmowania wniosków o przyznane pomocy na "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój" został wydłużony do 24 grudnia.

Reklama

Nabór wniosków o takie wsparcie rozpoczął się 26 października i pierwotnie miał trwać do 24 listopada. Decyzją prezes ARiMR Haliny Szymańskiej wnioski będzie można składać do 24 grudnia 2020 r.

Wnioski przyjmują oddziały regionalne ARiMR. Można je składać osobiście, drogą elektroniczną lub rejestrowaną przesyłką pocztową. Oferta pomocy, finansowana jest z budżetu PROW 2014-2020, skierowana jest do dwóch grup beneficjentów.

Pierwszą stanowią rolnicy, domownicy bądź małżonkowie rolników, którzy zdecydują się na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie przetwarzania produktów rolnych. Rejestracja działalności musi nastąpić przed złożeniem wniosku o płatność. Ta grupa wnioskodawców może ubiegać się o wsparcie do 500 tys. zł.

Druga grupa obejmuje rolników lub ich małżonków prowadzących lub podejmujących prowadzenie działalności przetwórczej i sprzedaży produktów przetworzonych w ramach rolniczego handlu detalicznego (RHD). W tym przypadku nie jest wymagane prowadzenie działalności gospodarczej, a maksymalna kwota dofinansowania wynosi 100 tys. zł.

Pomoc na "małe przetwórstwo i RHD" przyznawana jest w formie refundacji do 50 proc. kosztów kwalifikowanych poniesionych na realizację inwestycji służących: przetwórstwu m.in. mleka, mięsa, owoców i warzyw, zbóż czy ziemniaków, przetwarzaniu produktów rolnych na cele energetyczne czy zamrażaniu lub przechowywaniu produktów rolnych.

Katalog inwestycji, na które można otrzymać wsparcie, obejmuje m.in. budowę, rozbudowę lub modernizację budynków wykorzystywanych do prowadzenia działalności przetwórczej; zakup oraz instalację maszyn lub urządzeń do przetwarzania i magazynowania; aparatury pomiarowej i kontrolnej; inwestycje związane z dostosowaniem pomieszczeń pomocniczych służących przygotowaniu posiłków (np. kuchni) i pomieszczeń gospodarczych służących do przechowywania produktów żywnościowych oraz zakup maszyn czy urządzeń służących ochronie środowiska.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (5)
 • rok temu | ocena +1 / -1

  seth

  Jeszcze kmiotom mało. Oni z naszych podatków się utrzymują. Zapłacą parę groszy KRUSU i wielka krzywda się im dzieje. Do roboty do Animexu, a nie wyciągać rączki po jałmużnę jak cygany.

 • 2 lata temu | ocena +5 / -5

  V

  a i tak powiedzą że co to jest MAŁO !!!!

 • 2 lata temu | ocena +9 / -9

  Kutnianin

  A te wsioki jak zwykle wyciągają brudne łapy po pieniadze

  • 2 lata temu | ocena +3 / -3

   Rolnik

   Te brudne łapy produkują żywność żeby takie wymalowane "miejskie łyki" jak Ty miały co jeść. Bo jak byśmy na Was liczyli to biada nam bo Wam nie chce rączek się brudzić.

   • 2 lata temu | ocena +3 / -3

    Haha

    Te rolnik że słoma w butach i gnojem za paznokciami bujaj się.