Reklama

Reklama

Jest zielone światło. W powiecie kutnowskim wkrótce ruszy budowa warta 65 milionów złotych [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Do końca przyszłego roku powinna zostać zakończona budowa terminala multimodalnego w gminie Krośniewice. To inwestycja, której wartość wynosi około 65 milionów złotych.

Reklama

Firma Miratrans planuje na obszarze 6 hektarów budowę torów bocznicowych z łącznikiem, płyty terminalowej ciężkiej, placu parkingowego i infrastruktury towarzyszącej. Zostaną również zakupione maszyny niezbędne do obsługi terminala. Dla obsługi samego terminala planuje się zatrudnić ok. 40 osób.

Całkowita wartość inwestycji wynosi około 65 milionów złotych. Zadanie zostanie dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego,

- To sukces nasz i władz samorządowych. Biorąc pod uwagę wielkość inwestycji i jej charakter możemy śmiało powiedzieć, że przyczyni się ona do rozwoju miasta i gminy Krośniewice, na czym skorzystają mieszkańcy. Przedmiotowa inwestycja, jak również inne jej towarzyszące – jak wiadomo tego typu inwestycje przyciągają biznes – generować będą nowe miejsca pracy oraz wzrost zapotrzebowania na usługi, a nazwa Krośniewice będzie często wymawiana w różnych krajach Europy i pewnie na innych kontynentach – podkreślał w trakcie grudniowej konferencji prasowej Ireneusz Frankowski z Miratrans.

Całą konferencję relacjonowaliśmy W TYM MIEJSCU. Z kolei wczoraj włodarz gminy Krośniewice poinformowała, że do realizacji zadania coraz bliżej.

- Decyzją Starosty Kutnowskiego Firma Miratrans Transport Sp.z o.o. otrzymała pozwolenie na budowę w miejscowości Morawce - Krzewie . To ogromna szansa na rozwój naszej Gminy i szansa dla mieszkańców w znalezieniu pracy – zaznacza burmistrz Krośniewic, Katarzyna Erdman.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy