Reklama

Reklama

Jutro ogromne utrudnienia w centrum Kutna: rusza wyścig kolarski. Te ulice będą zamknięte

Opublikowano: 22 czerwca 2021 17:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Po raz kolejny do Kutna zawita peleton 32. Międzynarodowego Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. W 2019 roku w Mieście Róż miała miejsce meta jednego z etapów tego wyścigu. Tym razem sportowcy w Kutnie będą rozpoczynać ściganie. Impreza wiąże się z dużymi utrudnieniami w ruchu.

Reklama

- Zanim wszyscy uczestnicy wyścigu pojawią się na trasie, będzie miała miejsce oficjalna dekoracja liderów klasyfikacji drużynowej wyścigu po pierwszym etapie. Prezentowani będą też liderzy poszczególnych klasyfikacji. Później kolarze wystartują w tak zwanym starcie ostrym – wyjaśnia Paweł Szczepanik, kierownik Biura Sportu i Turystyki w UM Kutno.

Start 2. Etapu wyścigu zaplanowany jest na środę 23 czerwca na godz. 18:00. Kolarze będą ścigać się na prawie 100-kilometrowej trasie z Kutna do Płocka z lotnym finiszem w Gąbinie.

Te ulice będą zamknięte

W związku z organizacją wyścigu kierowcy będą musieli liczyć się z pewnymi utrudnieniami na drogach. W środę od 9:00 do 22:00 zamknięta będzie ulica Kościuszki od skrzyżowania z ul. Barlickiego do skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego oraz ulica Wyszyńskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Papieża Jana Pawła II. Dodatkowo od 17:00 do 20:00 zamknięte dla ruchu będą skrzyżowania ulic Witosa i Barlickiego oraz Joselewicza i Zamenhofa.

Ponadto na główniej trasie wyścigu ruch zostanie wstrzymany na pół godziny przed przejazdem peletonu i odblokowany niezwłocznie, gdy będzie to możliwe, po przejeździe trasy przez kolarzy.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Przez powiat kutnowski przeszła nawałnica. Zalane ulice, powalone drzewa [ZDJĘCIA/WIDEO]

Początek trasy 2. Etapu 32. Międzynarodowego Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków:

Start zaplanowany jest na ulicy Królewskiej, peleton pojedzie w kierunku Placu Piłsudskiego, następnie skieruje się ulicą Narutowicza w stronę Ronda Solidarności. Z ronda grupa kolarzy skręci w ul. Mickiewicza a następnie w ul. Łęczycką, ul. Matejki, ul. Fałata i Przemysłową. Przejazd ulicą Przemysłową do ulicy Krośniewickiej. Na skrzyżowaniu z ul. Krośniewickiej w ul. Zbożową do skrzyżowania z drogą nr 92 w kierunku Woźniakowa.

ZOBACZ TAKŻE: Prezydent Kutna z absolutorium: "Działał w tym trudnym okresie w sposób prawidłowy i przemyślany"

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)