Reklama

Jutro ruszają egzaminy ósmoklasistów. Potrwają trzy dni, zapowiedziano reżim sanitarny

Opublikowano:
Autor:

Jutro ruszają egzaminy ósmoklasistów. Potrwają trzy dni, zapowiedziano reżim sanitarny - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już jutro rozpocznie się trzydniowy egzamin ósmoklasisty, który zadecyduje o przyjęciu ucznia do szkoły średniej. Obowiązywać będzie jednak reżim sanitarny. Czego należy się spodziewać i co zrobić, jeśli dziecko nie może przystąpić do egzaminu?

Podczas egzaminów obowiązywać będzie reżim sanitarny opracowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego. Zgodnie z nim na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną; dotyczy to zarówno zdających, nauczycieli, jak i innych pracowników szkoły. W egzaminie nie może uczestniczyć osoba, która jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych albo w jej domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji.

Na teren szkoły będą mogły wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem. Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sal egzaminacyjnych po zajęciu miejsc przez zdających. Ławki w sali egzaminacyjnej muszą być tak ustawione, aby pomiędzy zdającymi zachowany był co najmniej 1,5-metrowy odstęp.

CKE informuje, że - podobnie jak w przypadku matur - ze względu na zmianę terminu egzaminu na stronie tytułowej arkusza podany będzie termin egzaminu ósmoklasisty, w jakim pierwotnie miał się on odbyć (21-23 kwietnia). Wyjaśnia, że druk arkuszy egzaminacyjnych zakończył się w marcu 2020 r.

Egzamin potrwa trzy dni. W pierwszym dniu, we wtorek 16 czerwca, uczniowie będą pisać egzamin z języka polskiego - potrwa 120 minut (dla uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu, np. dla uczniów z dysleksją, może być przedłużony do 180 minut). W drugim dniu, w środę 17 czerwca, odbędzie się egzamin z matematyki - potrwa 100 minut (może być wydłużony do 150 minut). W trzecim dniu, w czwartek 18 czerwca, będzie egzamin z języka obcego - potrwa 90 minut (może być wydłużony do 135 minut). Największa grupa ósmoklasistów (95,7 proc.) zadeklarowała przystąpienie do egzaminu z języka angielskiego.

Jeśli uczeń z powodów zdrowotnych lub losowych nie będzie mógł przystąpić do egzaminu we wtorek, środę i czwartek, to będzie go pisał w drugim terminie – 7-9 lipca. Wynik egzaminu uczniowie mają poznać do 31 lipca.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE