Reklama

Już jutro ósmy spacer po Kutnie. Gdzie tym razem?

Opublikowano:
Autor:

Już jutro ósmy spacer po Kutnie. Gdzie tym razem? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej zaprasza mieszkańców Kutna oraz turystów do udziału ósmych spacerze po Kutnie. Tym razem TPZK oprowadzi przybyłych po Parku im. Wiosny Ludów.


Zbiórka o godz. 16:16 pod Szkołą Muzyczną. O historii parku, Pałacu Gierałty, zabytkowych drzewach, a także o rewaloryzacji tego pięknego miejsca opowie pasjonat przyrody, autor książki pt. „Prace rewaloryzacyjne w Parku im. Wiosny Ludów w Kutnie”.

Specjalnie dlauczestników otwarta będzie kaplica Mniewskich i Pałac Gierałty – czyli oddany do użytku jesienią 2019 roku po rewitalizacji budynek Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Kurpińskiego, po których oprowadzi Andrzej Latos.

Nie zapomnijcie zabrać ze sobą maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos!

„Spacerem po Kutnie” – to cykl 10 spacerów - zwiedzanie Kutna w nowej formule. Podczas spaceru dowiecie się wielu ciekawostek o zabytkach Kutna.

Spacer nie będzie trwał dłużej niż 2 godziny i będzie prowadzony w tempie dla zarówno małego, jak i starszego mieszkańca Kutna. Bezpłatnie oprowadzi Was przewodnik z TPZK.

Każdy z uczestników otrzyma „Kartę uczestnika spacerem po Kutnie”, w której organizator będzie potwierdzał udział w każdym ze spacerów okolicznościową pieczęcią. Wszyscy, które zbiorą maksymalną ilość pieczęci zostaną nagrodzeni upominkami – książką „Przewodnik. Kutno i region Kutnowski”.

Zadanie pn. „Spacerem po Kutnie” jest dofinansowane ze środków finansowych Miasto Kutno.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE