Reklama

Reklama

Kapitalny remont budynku po dawnej przychodni. Mają na nim zyskać mieszkańcy gminy [FOTO]

Opublikowano: śr, 11 maj 2022 07:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nowe życie w opustoszały dziś budynek po dawnej przychodni przy ul. Krośniewickiej chce tchnąć Gmina Kutno. To za sprawą planowanej termomodernizacji, finansowanej ze środków z Polskiego Ładu. Jakie prace przewidziano w ramach generalnego remontu? Jaką funkcję pełnić będzie zmodernizowany budynek?

Reklama

W ubiegłym roku Gmina Kutno złożyła wnioski o dofinansowanie trzech przedsięwzięć, których koszt opiewa na ponad 30 milionów złotych. Jeden z nich dotyczył termomodernizacji budynku użyteczności publicznej i mieszkalnego przy ul. Krośniewickiej 41 w Kutnie. Wartość zadania oszacowano na około 2 miliony złotych. Wniosek złożony przez gminę spotkał się z aprobatą rządu, dzięki czemu obiekt po dawnej przychodni ma nabrać nowego blasku. Gmina ogłosiła już przetarg na wykonanie remontu. Czas składania ofert mija 12 maja, o godz. 10:00. 

Zakres inwestycji obejmuje modernizację budynku usługowo-mieszkalnego, garaży oraz zagospodarowanie terenu. W ramach prac w budynku usługowo-mieszkalnym przewidziano m.in.: wykonanie docieplenia budynku, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wymianę rynien i rur spustowych; murowanie nowych ścian działowych; demontaż istniejącej kotłowni węglowej i wykonanie nowej kotłowni gazowej; demontaż istniejącej instalacji centralnego ogrzewania i wykonanie nowej instalacji; demontaż istniejącej instalacji wodociągowej i kanalizacji sanitarnej, wykonanie nowej instalacji wodociągowej i kanalizacji sanitarnej; wykonanie instalacji gazowej i solarnej w budynku.

W przypadku remontu garaży zaplanowano m.in.: naprawę elewacji; wykonanie nowego pokrycia dachu wraz z obróbkami blacharskimi; wymianę wrót i drzwi. Zagospodarowanie terenu dotyczyć ma natomiast: demontażu starego ogrodzenia, wykonanie nowego ogrodzenia panelowego wraz z nową bramą i furtkami; utwardzenia terenu z kostki; wykonanie placu zabaw dla dzieci, drenażu opaskowego, kanalizacji deszczowej i instalacji gazowej doziemnej.

Jakie będzie nowe przeznaczenie budynku przy ul. Krośniewickiej 41? Wójt Justyna Jasińska na razie nie zdradza szczegów. Zapewnia jednak, że na kapitalnym remoncie obiektu zyska ogół mieszkańców gminy. Póki co trzeba czekać na rozstrzygnięcie przetargu. Wójt ma nadzieję, że wykonawcę uda się wyłonić za pierwszym podejście. Do tematu wrócimy. 

 

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy