Reklama

KDK: Spektakl "Zemsta"

Opublikowano:
Autor:

KDK: Spektakl "Zemsta" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia

Kutnowski Dom Kultury zaprasza 17 stycznia o godz. 14 na spektakl Kutnowskiego Teatru Amatorskiego. Grupa działająca w KDK przygotowała "Zemstę" wg Aleksandra Fredry. Bilety na spektakl w cenie 7 zł dostępne w naszych kasach oraz w sprzedaży ONLINE od 5 stycznia.

Fragment z programu spektaklu:

15 stycznia 2015 roku w Kutnowskim Domu Kultury powstała nowa grupa teatralna pod nazwą Kutnowski Teatr Amatorski im Aleksandra Fredry. Swoją nazwą nawiązuje ona wprost do teatralnych tradycji naszego miasta, sięgających jeszcze końca  XIX wieku. W 1899 roku dr Antoni Troczewski zorganizował amatorski zespół teatralny w budowanym Domu Dochodowym Straży Ogniowej.

Przez lata zespół rozwijał się i działał coraz prężniej, a jego największy rozkwit nastąpił po przybyciu do Kutna, w 1933 roku, 37. Łęczyckiego Pułku Piechoty im. ks. Józefa Poniatowskiego. Z owego pułku rekrutowali się nieprofesjonalni, ale jakże zdolni i zaangażowani aktorzy - amatorzy teatru. W spektaklach występowały także ich małżonki oraz inteligencja miejska. Dawano wiele przedstawień, najczęściej komedii, dostarczając rozrywki na wysokim poziomie, co pozytywnie wpływało na kulturalny rozwój miasta i kształtowanie gustów jego mieszkańców. Niewątpliwy wpływ na rozwój ruchu amatorskiego miała profesjonalna scena Domu Dochodowego Straży Ogniowej - dzisiejsze Centrum Teatru Muzyki i Tańca, w którym skupiło się kulturalne życie miasta.
Tyle krótkiej historii. A dziś?

W Kutnowskim Domu Kultury aktywnie działają teatralne grupy dziecięce i młodzieżowe – Teatr „PUSZEK”, Teatralny Klub Malucha, Studio Teatralne „Oj”.  Dobrze też znana jest z ambitnych przedstawień młodzieżowa Grupa Teatralna „od jutra”. Jednak nie zostały „zagospodarowywane” dotąd sceniczne pasje dorosłych. To zadanie dyrektor KDK, Radosław Rojewski, powierzył instruktorce teatralnej Jagodzie Kubiak. Po udanym przedstawieniu „Moralności pani Dulskiej”, przygotowanym z aktorami Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Spektakl okazał się artystycznym i frekwencyjnym sukcesem i był wielokrotnie grany na scenie CTMiT. Tak zrodził się pomysł, z którego powstał Kutnowski Teatr Amatorski im. Aleksandra Fredry skupiający grupę pasjonatów sceny, którzy po kilkumiesięcznej pracy nad tekstem oraz doskonaleniem swych aktorskich umiejętności, zapraszają Państwa na „Zemstę”.

Jest to najważniejsza, i chyba najlepsza, komedia naszego Patrona. I mimo to, że powstała w latach 30. XIX wieku jest sztuką niezwykle uniwersalną, która zaskakująco dobrze pasuje do współczesnej polskiej rzeczywistości...

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE