Reklama

Reklama

Kierowcy, uważajcie. W święta mogą posypać się mandaty

Opublikowano: 22 grudnia 2017 14:55
Autor:

Kierowcy, uważajcie. W święta mogą posypać się mandaty - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Przed nami kolejny długi weekend w tym roku – Boże Narodzenie. W trosce o bezpieczeństwo podróżnych policjanci już od dziś do 26 grudnia przeprowadzą ogólnopolskie działania „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie 2017”. W związku ze wzmożonym ruchem na drogach, nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu czuwać będzie większa niż zazwyczaj liczba policjantów ruchu drogowego.

Reklama

Na co będą zwracać uwagę funckjonariusze? Przede wszystkim na prędkość pojazdów, trzeźwość kierujących oraz bezpieczeństwo pasażerów, czyli korzystanie z pasów bezpieczeństwa i przewożenie dzieci w fotelikach. Stan techniczny pojazdów również zostanie poddany kontoli. Ponadto w tym okresie policjanci priorytetowo traktować będą bezpieczeństwo pieszych sprawdzając, jak wobec nich zachowują się kierowcy.

Podczas poprzednich świąt, od 23 do 26 grudnia 2016r na terenie województwa łódzkiego doszło do 40 wypadków drogowych, w których 3 osoby zginęły, a 51 zostało rannych.

Pamiętajmy, że nawet najlepiej zorganizowane i przeprowadzone działania policji nie zagwarantują każdemu bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych, od naszej kultury jazdy, stanu psychofizycznego kierowcy, prędkości, zachowania ostrożności oraz stosowania zasady ograniczonego zaufania na drodze. Funkcjonariusze przypominają także o zakazie ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton w dniach 24 grudnia 2017r w godzinach 18-22 oraz 25 i 26 grudnia 2017r w godzinach 8-22.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)
 • 4 lata temu | ocena +0 / -0

  kondi

  Właśnie jechałem dzisiaj rano z Poznania do Łodzi. Masakra, jeśli chodzi o ilosć kontroli. Yanosik właśnie to co chwile mnie ostzregał ;d

 • 4 lata temu | ocena +1 / -1

  jakub mond

  Poddany kontoli -co to jest kontola debilu piszący to ?

 • 4 lata temu | ocena +1 / -1

  kristoferr

  yanosik jest ok,

 • 4 lata temu | ocena +0 / -0

  Adek

  czyli jak co roku, yanosik pewnie od 1 listopada do 2 stycznia odnotowuje najwięcej ściągnieć ich apki xD