Reklama

Kilka słów o nowej sali tanecznej i pole dance

Opublikowano:
Autor:

Kilka słów o nowej sali tanecznej i pole dance - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Taniec stał się w mieście róż niezwykle popularny, a młodzież i dorośli coraz liczniej przychodzą na zajęcia taneczne. O nowej sali do tańca Street Dance Studio i... tańcu na rurze rozmawiamy z właścicielką szkoły Joanną Zielińską.W miniony weekend uroczyście otwarto nową salę szkoły Street Dance Studio. Poprzednia w Kutnowskim Domu Kultury przestała wystarczać?Z Kutnowskim Domem Kultury się nie rozstajemy i nie zamierzamy, bo jest to taki nasz drugi dom. Zostały tam zajęcia zespołów sekcyjnych KDK i reprezentacyjnych, które nadal dzielnie trenują i reprezentują nasze miasto na konkursach tańca. Sale baletowe KDK nie są jednak przystosowane do rur pole dance – sufit jest po prostu zbyt wysoko. Nowa sala była wynikiem wprowadzenia do oferty właśnie tańca na rurze.

No właśnie, czy nauka pole dance, czyli tańca na rurze nie jest pomysłem dość kontrowersyjnym?

Jest to kurs skierowany właściwie dla każdego, kto chce zrobić coś ze swoim życiem, nie tylko z ciałem. Jak już się w to człowiek wkręci to trudno przestać. Owszem, rura może kojarzyć się z klubem nocnym, ale to podejście u nas w Polsce na szczęście mija. Jest to porządny trening siłowy i dałby w kość niejednemu facetowi chodzącemu codziennie na siłkę. Warto wspomnieć, że właśnie mężczyźni również zapisali się do nas na pole dance.

Kto obecnie prowadzi zajęcia w Street Dance Studio?

W momencie, kiedy uległam poważnej kontuzji kolana zaczęłam szukać zastępców – okazało się, że znaleźć kogoś odpowiedniego na moje miejsce nie jest tak łatwo. Ludzie są przyzwyczajeni do sposobu prowadzenia zajęć i instruktora. Znalazłam Pawła Kułagę, który wziął za mnie grupy reprezentacyjne dzieci i młodzieży i bardzo dobrze do tej pory je prowadzi, oraz Anię Komorowską, która poprowadziła fitness. W tym roku współpracuję również z Gosią Klekowicką, która umuzykalnia nasze grupy „Skaczące nutki” – są to zajęcia ze śpiewem i tańcem. Jest także Magda Bryl, która prowadzi zajęcia i dla dzieci i dla dorosłych. Z kolei pole dance będzie prowadził Paweł, o którym wspomniałam wcześniej oraz Maja Szklarz-Tomkowska z Płocka. Sama również powoli wracam po kontuzji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE