Reklama

Reklama

Kilkadziesiąt mandatów jednego dnia! Kutnowska policja podsumowuje akcję "Prędkość"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/archiwum

Kilkadziesiąt mandatów jednego dnia! Kutnowska policja podsumowuje akcję "Prędkość" - Zdjęcie główne

Kilkadziesiąt mandatów jednego dnia. Kutnowska policja podsumowuje akcję "Prędkość" | foto poglądowe/archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Za nami kolejna akcja policjantów kutnowskiej drogówki, podczas której egzekwowali od kierowców przestrzegania ograniczeń prędkości. Aż 43 osoby zostały ukarane mandatami, w tym 38 z nich za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

Reklama

Z analizy wypadków drogowych  wynika, że główną przyczyną zdarzeń w dalszym ciągu jest nadmierna prędkość. Mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, policjanci z powiatu kutnowskiego 13 kwietnia przeprowadzili działania pod nazwą „Prędkość”. Niestety nie obyło się bez mandatów karnych.

- Aż 43 kierujących nie przestrzegało przepisów ruchu drogowego, 38 osób przekroczyło dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym, za co zostali ukarani mandatem karnym. Stwarzali tym samym nie tylko zagrożenie dla siebie, ale także dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego - mówi mł. asp. Daria Olczyk z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Już dziś (14 kwietnia) kolejna akcja drogówki. Tym razem policjanci skupią się na przejściach dla pieszych i zachowaniu w ich obrębie zarówno pieszych, jak i kierowców. 

- Działania te mają wpłynąć na obniżenie poziomu zagrożenia bezpieczeństwa pieszych, w szczególności powstałego z winy kierujących. Przejście dla pieszych jest miejscem szczególnym, powinno być dla pieszych swoistym azylem bezpieczeństwa. Tutaj pierwszeństwo ma pieszy znajdujący się na przejściu. Jednak w realnym ruchu drogowym prawa pieszych nie zawsze są respektowane przez kierowców. Z kolei piesi najczęściej wchodzą na jezdnię bezpośrednio przed jadącym pojazdem, zapominając, że nawet niewielka prędkość pojazdu nie daje kierującemu możliwości natychmiastowego zatrzymania. W takich przypadkach - niewłaściwe zachowanie pieszych również przyczynia się do niebezpiecznych sytuacji na drodze - dodaje mł. asp. Daria Olczyk. 

Policjanci apelują do wszystkich o jazdę z prędkościami zapewniającymi panowanie nad pojazdem.

- Nawet najbardziej precyzyjne przepisy i surowe kary nie zastąpią zdrowego rozsądku, koncentracji i zwykłej ludzkiej życzliwości na drodze. Wszyscy znajdą swoje miejsce w ruchu drogowym i przy stosowaniu się do obowiązujących przepisów z całą pewnością bezpiecznie dotrą do celu - podsumowują policjanci.

Info: KPP Kutno

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy