Reklama

Reklama

Kilkanaście ofiar śmiertelnych i niemal tysiąc wypadków. Kutnowska policja podsumowuje 2022 rok

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Kilkanaście ofiar śmiertelnych i niemal tysiąc wypadków. Kutnowska policja podsumowuje 2022 rok - Zdjęcie główne

Kutnowska policja podsumowuje 2022 rok na terenie powiatu kutnowskiego | foto poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Niemal tysiąc zdarzeń drogowych, kilkanaście ofiar śmiertelnych i setki nietrzeźwych kierujących - tak prezentują się policyjne statystyki z powiatu kutnowskiego za 2022 rok. Funkcjonariusze podkreślają, że odnotowano jednak mniej wypadków niż rok wcześniej.

Reklama

- W 2022 roku na drogach powiatu kutnowskiego odnotowaliśmy 985 zdarzeń drogowych. To o 266 wypadków mniej niż w 2021 roku. W minionym roku na naszych drogach zginęło 11 osób, a 152 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 242 nietrzeźwych kierujących - podsumowuje kom. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP w Kutnie.

Policjanci kutnowskiej drogówki przeprowadzili w 2022 roku blisko 15 000 kontroli drogowych na terenie całego powiatu i zastosowali ponad 10 100 środków prawnych. Dotyczyły one zarówno pieszych, jak i kierujących, którzy nie przestrzegali przepisów ruchu drogowego.

Ponadto ponad 5 800 osób przekroczyło dozwoloną prędkość, w tym 117 o więcej niż 50km/h w obszarze zabudowanym.

- Pamiętajmy, że niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń, w tym śmiertelnych. Nie mniej istotnym warunkiem bezpieczeństwa na drodze jest stan trzeźwości. Alkohol upośledza naszą koncentrację i opóźnia reakcję na potencjalne zagrożenie - dodaje oficer prasowy kutnowskiej policji.

W 2022 roku kutnowscy mundurowi przeprowadzili ponad 15 000 kontroli stanu trzeźwości, podczas których ujawnili 242 kierujących po spożyciu alkoholu. 241 nieodpowiedzialnych kierowców straciło prawo jazdy, a 556 kierowcom zatrzymano dowód rejestracyjny za stan techniczny pojazdu.

Nie bez winy pozostają niechronieni, szczególnie piesi, którzy w 2022 roku popełnili 587 wykroczeń. Dotyczyły one głównie przechodzenia w miejscu niedozwolonym, chodzenia nieprawidłową stroną drogi czy braku elementów odblaskowych.

- Policja apeluje do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie zdrowego rozsądku. Zdejmijmy nogę z gazu, wsiadajmy za kierownicę trzeźwi i wypoczęci. Wszystko po to, aby ten kolejny rok był bezpieczniejszy dla wszystkich użytkowników dróg - podkreślają policjanci.

Info: KPP Kutno

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy