Reklama

Reklama

Kilkaset nowych roślin. "Pamiętajcie, że to jeszcze nie koniec" [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Pracownicy Urzędu Miasta informują o zmianach, które właśnie zachodzą w różnych częściach Kutna. W ramach prowadzonych prac pojawi się kilkaset nowych drzewo i roślin.

Reklama

Biuro Zieleni Miejskiej Urzędu Miasta w Kutnie podaje, że niedawno na ulicach pojawiło się kilkaset nowych drzew. Urzędnicy podkreślają, że jesień to najlepszy okres na prowadzenie tego typu prac.

- Tym razem na terenach miejskich parków, zieleńców i wzdłuż ciągów komunikacyjnych pojawiło się w tym sezonie blisko 400 nowych drzew. Dominują gatunki rodzime tj. lipy, klony, jesiony, jarzębiny czy graby. Jednak udało nam się wysadzić kilka botanicznych „rarytasów” tj. jesion mannowy, kasztanowce białe, wiśnie piłkowane, brzozy pożyteczne czy ozdobne odmiany jabłoni – informuje Biuro Zieleni Miejskiej Urzędu Miasta w Kutnie.

Facebookowy profil Urzędu Miasta dodaje, że drzewa pojawiły się w różnych częściach Kutna. Było to możliwe m.in. dzięki realizacji dwóch projektów Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego autorstwa Łukasza Walczaka i Roberta Małachowskiego.

- Pamiętajcie jednak, że to jeszcze nie koniec – zapewniają pracownicy UM w Kutnie.

Oprócz tego w Parku Traugutta pojawia się kolejna zielona rabata.

- Prawie 300 roślin: cisów, berberysów, hortensji i pięciorników zostało wysadzonych naprzeciwko tzw. "Ściany Poetów". Kolejna aleja prowadząca do parku będzie zielono i wspaniale wyglądać po zimie – dodaje Urząd Miasta w Kutnie.

info: Miasto Kutno&Biuro Zieleni Miejskiej UM w Kutnie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy