Reklama

Kłopoty z dojazdem do szkoły w Nowem. Czy gmina pomoże mieszkańcom?

Opublikowano:
Autor:

Kłopoty z dojazdem do szkoły w Nowem. Czy gmina pomoże mieszkańcom? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kilka dni temu na łamach naszego portalu wspominaliśmy o sporych kłopotach z dojazdem do szkoły uczniów z terenów wiejskich. Najbardziej uciążliwe stało się to m.in. dla najmłodszych mieszkańców Pomarzan (gm. Krośniewice), którzy odjeżdżają do szkoły podstawowej w Nowem (gm. Krośniewice) o 6:30.- Nasze dzieci wstają do szkoły już po godzinie piątej nad ranem. Żeby zdążyły na autobus, musimy odprowadzać je na przystanek po szóstej - opowiedziała nam Ewa Gołyźniak, mieszkanka Pomarzan i mama dwójki uczniów z SP w Nowem.

Autobus odjeżdżający około godziny 6:30 dowozi siódemkę dzieci w 10 minut. Łatwo policzyć, że maluchy muszą czekać prawie półtorej godziny na zajęcia, które zwykle zaczynają się o godzinie 8. Zdarza się jednak, że rozpoczęcie lekcji przesuwa się o kilka godzin, wtedy czas oczekiwania jeszcze bardziej się wydłuża. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w Kajewie (gm. Krośniewice), skąd uczniowie wyruszają do szkoły dopiero o godzinie 7:30, czyli godzinę później niż ich koledzy z Pomarzan.

- W gminie powiedziano nam, że kursy autobusów będą zmieniać się co roku, tzn. autobus będzie odjeżdżał po godzinie szóstej raz w Pomarzanach, a raz w Kajewie. Niestety, już trzeci rok to nasze dzieci jeżdżą do szkoły nad ranem. Są już tym bardzo zmęczone, nie mogą się skupić, zdarza się nawet, że przysypiają w szkole - dodała pani Ewa.

Postanowiliśmy zapytać władze gminy o to, czy można rozwiązać problem mieszkańców Pomarzan.

- Dzieci z miejscowości Pomarza­ny dowożone są na najdłuższej trasie i trwa to około 50 minut (cała trasa), a z Kajewa około 25 minut. W po­dobnej sytuacji są uczniowie z Wy­mysłowa i Miłonic tj. miejscowości z których uczniowie dojeżdżają do wszystkich placówek oświatowych na terenie gminy. Czas dowozów, jak i sposób wyznaczania tras uzależ­niony jest również od infrastruktury drogowej na terenie gminy – infor­muje Urząd Gminy w Krośniewicach. – Choć chcemy zapewnić wszystkim uczniom szybki dowóz do szkół i jak najkrótsze oczekiwanie przez nich na zajęcia lekcyjne, wiemy że jest to niemożliwe do realizacji w spo­sób w równi satysfakcjonujący dla wszystkich rodziców dowożonych dzieci. Zapewnienie dzieciom inne­go transportu jest w tym momencie niemożliwe ze względów organiza­cyjnych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE