Reklama

Reklama

Kolejna akcja kutnowskiej policji skierowana do seniorów. Ostrzegają przed… [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Policjantki z kutnowskiej komendy po raz kolejny prowadziły akcję informacyjno-edukacyjną dotyczącą oszustw dokonywanych różnymi metodami, której odbiorcami tym razem byli seniorzy z Domu Seniora przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kutnie.

Reklama

Policjanci z kutnowskiej komendy często uczestniczą w spotkaniach, na których przypominają seniorom o  środkach bezpieczeństwa i nowych zagrożeniach ze strony przestępców. Tym razem mieli okazję spotkać się z seniorami w Domu Seniora, który działa przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kutnie. 

- Przekazali praktyczne informacje dotyczące metod i sposobów kradzieży oraz wyłudzeń pieniędzy, gdzie ofiarami padają osoby starsze i samotne, a także sposobów zapobiegania takim przestępstwom. Uświadamiali, jak nie stać się ofiarą przestępstw metodą „na wnuczka, policjanta CBŚ, pracownika banku czy na administratora” – mówi kom. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP w Kutni.

Mundurowi apelowali także o wzmożenie sąsiedzkiej czujności oraz o to, by w każdym przypadku zaistnienia niepokojącej sytuacji, powiadomić o wszystkim policję. 

Policjantki zwróciły również uwagę na bezpieczeństwo seniorów w ruchu drogowym oraz wyjaśnili, jak nie paść ofiarą kieszonkowców, podczas przejazdu środkami komunikacji miejskiej czy na targowisku. 

- Podczas spotkania omówiono również z seniorami narzędzia takie jak KMZB czy MK, z których mogą korzystać, aby ułatwić im kontakt z dzielnicowym czy zgłosić anonimowo zagrożenie, które zauważyli w ostatnim czasie w rejonie swojego miejsca zamieszkania – dodaje kom. Edyta Machnik.

Na koniec spotkania każdy senior otrzymał ulotkę informacyjną "Bezpieczny senior" oraz kamizelkę odblaskową.

Info: KPP Kutno

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy