Reklama

Kolejna jednostka OSP będzie świętować swoje 100-lecie

Opublikowano:
Autor:

Kolejna jednostka OSP będzie świętować swoje 100-lecie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Pod koniec września ubiegłego roku niezwykły jubileusz 100-lecia powstania świętowała OSP Skórzewa. Już niebawem tę wyjątkową rocznicę uczci kolejna jednostka z naszego powiatu - OSP Przyzórz.

Uroczystości z okazji 100-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Przyzorzu z siedzibą w Dąbkowicach odbędą się 30 czerwca. Program obchodów rocznicy obejmuje polową mszę świętą oraz uroczysty apel strażacki, podczas którego OSP w Przyzorzu otrzyma najwyższe odznaczenie - Złoty Znak Związku OSP RP. Odsłonięta i poświęcona zostanie też tablica pamiątkowa ufundowana zostanie przez mieszkańców Sołectw Przyzórz i Dąbkowice upamiętniająca 100 lat działalności jednostki. Uroczystość tę z udziałem Orkiestry Dętej OSP w Kutnie zakończy piknik strażacki.

- W związku z tym już dzisiaj kierujemy do Państwa zaproszenie do udziały w tym ważnym wydarzeniu - zapraszają druhowie.

Na tę okazje zostanie wydany również druk okolicznościowy przedstawiający stuletnią tradycję OSP Przyzórz na tle kart historii Przyzorza i okolic, jak również prawie 720-letniej parafii Trębki.

- Informując o powyższym ośmielamy się wystąpić do Państwa z serdeczną prośbą o wsparcie finansowe organizacji tego ważnego wydarzenia nie tylko dla naszej społeczności,m ale jesteśmy przekonani, że również i dla całej gminy Strzelce oraz parafii Trębki - dodają strażacy-ochotnicy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE