Reklama

Reklama

Kolejna rodzinna zabawa w powiecie kutnowskim! Czekała moc atrakcji [ZDJĘCIA]

Opublikowano: śr, 15 cze 2022 17:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Za nami drugi piknik spod szyldu „Bezpieczny Powiat”. Tym razem gospodarzem imprezy była Szkoła Podstawowa im. Szarych Szeregów w Strzelcach. Dla przybyłych przygotowano szereg atrakcji: dmuchańce, pokazy służb mundurowych, pokazy pierwszej pomocy, malowanie twarzy, turniej w piłkę nożną na boisku pneumatycznym, taniec z kolorami, kąpiel w pianie oraz strażacki tor przeszkód. Przygotowano też coś "na ząb": jabłka kiełbasa prosto z grilla, napoje, popcorn oraz lody.

Reklama

Piknik rozpoczął się prelekcjami służb mundurowych – policji, straży pożarnej, 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz przedstawicieli instytucji powiatowych – KRUS oraz SANEPID. Obecni byli również przedstawiciele Kutnowskiego Szpitala Samorządowego i Nadleśnictwa Kutno z siedzibą w Chrośnie.

Powiat Kutnowski reprezentował Tomasz Walczewski Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

- Rozpoczęliśmy na dobre cykl pikników, które mają na celu uświadomić dzieci i młodzież jakie zagrożenia czyhają na nich podczas wakacji. Omówiono spoty „bezpiecznie nad wodą”, bezpiecznie na wsi” oraz „bezpieczny pieszy”. Po prelekcjach przygotowane były oczywiście atrakcje dla dzieci takie jak malowanie twarzy, dmuchańce czy pokazy służb mundurowych. Zapraszamy w poniedziałek do Nowego, w środę do Bedlna i na podsumowanie akcji w sobotę do Dąbrowic. Tam przy okazji pikniku odbędzie się gala disco-polo – mówił Tomasz Walczewski, członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.- Bardzo dziękuję panu Pawłowi Oleksiewiczowi z firmy MPC za wypożyczenie boiska – dodaje Tomasz Walczewski, Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

Zadowolenia z przebiegu imprezy nie krył także wójt gminy Strzelce. 

- Jestem bardzo zadowolony, że Powiat Kutnowski zaprosił nas do współpracy przy tak ważnym tematycznie pikniku. Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży jest dla nas priorytetem. Cieszę się, że dzieci bawiły się i edukowały jednocześnie. Dziękuję Powiatowi za współpracę i mam nadzieję na kolejne takie pikniki – mówił wójt Tomasz Grabowski.

Info: Powiat Kutnowski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy