Reklama

Reklama

Na Placu Wolności mogą pojawić się stoiska handlowe. Miasto chce przekazać dotację na ten cel

Opublikowano: śr, 15 cze 2022 13:05
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wkrótce na kutnowskim Placu Wolności mogą pojawić się stoiska handlowe. Magistrat chce przekazać na ten cel dotację, a ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie Rada Miasta.

Reklama

W trakcie najbliższych obrad Rady Miasta Kutno radni będą pochylać się nad uchwałą w sprawie udzielenia dotacji dla Samorządowej Spółdzielni Socjalnej. Jak czytamy w projekcie uchwały chodzi o 25 tysięcy złotych.

Samorządowa Spółdzielnia Socjalna została założona przez Miasto Kutno i Powiat Kutnowski dzięki uchwale Rady Miasta podjętej w październiku 2020 roku.

Projekt uchwały dot. przekazania dotacji przypomina, że powstanie Spółdzielni Socjalnej związane było z realizacją zapisów projektu pn. „Rewitalizacja najstarszej, historycznej części Kutna w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 -2020". 

- Zgodnie z tym projektem Spółdzielnia obsługuje parking pod płytą główną Palcu Wolności, utrzymuje czystość i porządek na terenach zrewitalizowanych – czytamy w projekcie.

Teraz w związku z potrzebą zapewnienia miejsc handlowych w centrum miasta konieczne jest zorganizowanie przestrzeni do handlu - "Zielonego Ryneczku", który to zostanie zorganizowany i administrowany przez Spółdzielnię.

Warto dodać, że podobne stoiska znajdziemy na rynkach, placach i starówkach w wielu polskich miastach. Zwykle można tam zakupić kwiaty, owoce, warzywa, a także przeróżne pamiątki.

- Dotacja w wysokości 25 000 zł przekazana przez Miasto Kutno zabezpieczy Spółdzielni możliwość zakupu domków na potrzeby realizacji tego zadania. Powyższa kwota została zabezpieczona w Budżecie Miasta Kutno – napisano w uzasadnieniu projektu uchwały.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy