Reklama

Kolejne miliony złotych trafią do szpitala

Opublikowano:
Autor:

Kolejne miliony złotych trafią do szpitala - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutnowski Szpital Samorządowy otrzymał dofinansowanie ze środków unijnych na wdrożenie elektronicznej dokumentacji medycznej w placówce. Oznacza to, że archaiczne komputery, a także odręczne notatki, zwolnienia i recepty będzie można wyrzucić do kosza...

Można rzec, że kutnowski szpital wreszcie idzie z duchem czasu. Projekt unijny, zakładający wdrożenie zaawansowanego systemu medycznego, opiewający na kwotę blisko 5,7 miliona złotych, otrzymał dofinansowanie ze środków unijnych. Jego wysokość to 3,8 mln złotych.

Co to takiego?

Projekt zakłada całkowitą wymianę infrastruktury sieciowej w całym szpitalu. Oznacza to m.in. to, że szpital zyska nowy sprzęt komputerowy, co z pewnością ułatwi pracę personelowi medycznemu.

Jednak mnóstwo korzyści wynikających z tych zmian odczują również pacjenci. To właśnie dzięki nowemu oprogramowaniu dane pacjentów będą lepiej chronione, a cała dokumentacja medyczna będzie funkcjonować w formie elektronicznej.

Oprócz tego pacjenci będą mogli rejestrować się i umawiać wizyty do poradni specjalistycznych przez internet, w ten sam sposób będzie można sprawdzić stan kolejki czy przełożyć termin wizyty. Pacjenci będą mogli również prowadzić swoje dzienniki samokontroli - pojawią się tam informacje o badaniach, przyjmowanych lekach, dolegliwościach, pomiarach czy wynikach badań, do których wgląd będą mieli lekarze, także ci z jednostek zewnętrznych, np. z przychodni rodzinnej.

- Dzięki temu lekarz rodzinny będzie miał wgląd do leczenia szpitalnego pacjenta, co w tej chwili jest dobrą wolą ze strony pacjenta, który może, ale nie musi okazywać swojej dokumentacji medycznej - tłumaczy Justyna Sola, rzecznik prasowy KSS.

Od wdrożenia nowoczesnego systemu kutnowski szpital dzieli zaledwie krok - potrzebne są pieniądze na wkład własny, który wynosi blisko 2 mln zł. Im szybciej uda się je zdobyć, tym prędzej będzie można ogłosić stosowny przetarg.

- System, który obecnie działa w szpitalu jest sprawny, ale archaiczny - dodaje rzecznik.

Docelowo w szpitalach w całej Polsce do 2020 roku mają zostać wprowadzone elektroniczne bazy dokumentacji medycznych pacjentów, pierwsze ruchy w tym kierunku w kutnowskim szpitalu zaplanowane są na koniec tego roku.

Projekt wybrano do dofinansowania w ramach Osi priorytetowej VII Infrastruktura dla usług społecznych Działania VII.1 Technologie informacyjno – komunikacyjne Poddziałania VII.1.2 Technologie informacyjno – komunikacyjne (w zakresie typu projektów: rozwój e-zdrowia).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE