Reklama

Reklama

Kolejne spotkanie autorskie w Zespole Szkół Nr 4 w Kutnie-Azorach

Opublikowano: pon, 2 mar 2015 14:15
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Pierwsze spotkanie autorskie, które odbyło się w Zespole Szkół Nr 4 w Kutnie–Azorach miesiąc temu rozbudziło nasze apetyty, dlatego postanowiliśmy zorganizować kolejne. Tym razem naszym gościem był pan Andrzej Moraczewski muzyk, rzeźbiarz, malarz, autor tomiku poezji "Jeśli widziałeś człowieka", wyróżniony w 2005 Nagrodą Starosty Kutnowskiego dla twórcy i animatora kultury – tylko tyle o nim wiedzieliśmy. Po wieczorze autorskim możemy powiedzieć o tym niezwykłym człowieku zdecydowanie więcej. To szczery, wrażliwy a równocześnie „zabawny” artysta , który w spontaniczny sposób a zarazem z wielką pasją opowiedział nam o swojej drodze twórczej, wzlotach i upadkach, bolesnych doświadczeniach.

Reklama

Prezentacja obrazów i rzeźb połączona z opowieściami o jej genezie była urozmaicana piosenkami oraz recytacją wierszy. Pan Andrzej pięknie gra na gitarze i śpiewa, nazywa to - "skrobaniem nutek". Jego teksty dostarczają wielu emocji i najzwyczajniej wzruszają! O smutnych doświadczeniach opowiada w pogodny sposób. Nie lubi słów duma i sukces, natomiast takie cechy jak szczerość i skromność - w naszym odczuciu- najbardziej do niego pasują. Uczy języka angielskiego w szkole, bo lubi, tworzy, ponieważ nie może bez tego żyć. Niechętnie rozstaje się ze swoimi dziełami – chyba, że zmusi go do tego życiowa sytuacja.

Dziękujemy panu Andrzejowi i jego żonie za możliwość spotkania i podziwianie jego dzieł. Uczniowie, nauczyciele oraz okoliczni mieszkańcy są zadowoleni ze spotkań odbywających się w naszej szkole a zatem myślimy już o kolejnym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)