Reklama

Reklama

W powiecie kutnowskim powstaną kolejne tężnie solankowe? Szukają wykonawców

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Facebook/Robert Stępniewski

W powiecie kutnowskim powstaną kolejne tężnie solankowe? Szukają wykonawców - Zdjęcie główne

Kolejne tężnie solankowe w powiecie kutnowskim? Szukają wykonawców | foto Facebook/Robert Stępniewski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Niewykluczone, że już wkrótce powiat kutnowski wzbogaci się o kolejne tężnie solankowe. Gdzie miałyby powstać? Sprawdzamy.

Reklama

Tężnia solankowa w Krośniewicach. Prace są już na ostatniej prostej

Na łamach KCI kilkukrotnie informowaliśmy o budowie tężni solankowej w Krośniewicach. Jak się dowiadujemy, inwestycja jest już niemal na finiszu, a tężnia wkrótce będzie cieszyć mieszkańców swoimi zdrowotnymi właściwościami. Poniżej zobaczycie, jak aktualnie wygląda „plac budowy”.

Tężnie w powiecie kutnowskim. Gdzie powstaną?

Wiadomo już o kolejnych pomysłach na podobne inicjatywy w innych miejscowościach powiatu, jak i w samym Kutnie. Do tegorocznej edycji Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego trafił projekt radnego Roberta Stępniewskiego, zakładający budowę tężni w jednej z zaproponowanych lokalizacji: na Placu Wolności, Rynku Zduńskim lub w Parku Traugutta. 

To jednak na razie tylko projekt. Inaczej jest w gminie Żychlin, gdzie już rozpoczęło się poszukiwanie wykonawców inwestycji. Termin składania ofert mija 25 maja o godz. 13:00. 

Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż trzech minitężni solankowych na terenie gminy Żychlin. Zakres robót obejmuje: wykonanie projektu wykonawczego, dostawę i montaż trzech minitężni z częścią technologiczną, wykonanie oświetlenia tężni/okablowania – instalacje punktów świetlnych, a także dostawę i montaż ławek, kosza na śmieci oraz tablicy informacyjnej.

Pierwsza z minitężni zlokalizowana ma być na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej w Żychlinie, druga na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólny Dom” w Żychlinie, natomiast trzecia przy ul. Jabłonkowej w Dobrzelinie.

Umowa zakłada montaż tężni wykonanej ze świerku, o wymiarach 400 cm długości, 110 cm szerokości oraz 300 cm wysokości. Zbiornik wewnętrzny wykonany zostanie z tworzywa PEHD, a oświetlenie sterowane będzie czujnikiem zmierzchu. Dodatkowo przy każdej z nich pojawią się cztery ławki, kosz na śmieci oraz tablica informacyjna. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy