Reklama

Reklama

Kolejni mieszkańcy padli ofiarą oszustów. Nakłaniają do przekazania pieniędzy, obiecując szybkie zyski bez ryzyka

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Kolejni mieszkańcy padli ofiarą oszustów. Nakłaniają do przekazania pieniędzy, obiecując szybkie zyski bez ryzyka - Zdjęcie główne

Kolejni mieszkańcy powiatu kutnowskiego padli ofiarą oszustów. Nakłaniają do przekazania pieniędzy, obiecując szybkie zyski bez ryzyka | foto poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Policjanci z kutnowskiej komendy już kolejny raz otrzymali informację od pokrzywdzonego mieszkańca powiatu o dokonanym oszustwie w celu przejęcia środków finansowych. Funkcjonariusze ostrzegają przed aktywowaniem nieznanych linków czy instalowaniem aplikacji, które pozwolą przestępcom na przejęcie kontroli nad kontami bankowymi.

Reklama

„Chcesz zarobić szybko pieniądze, kliknij w link”. Jak działają oszuści?

Oszuści, wykorzystując fałszywe serwisy internetowe, podszywają się pod pośredników i oferują ułatwienia w inwestowaniu. Przestępcy nakłaniają ofiarę do przekazania pieniędzy, obiecując wysokie i szybkie zyski bez ryzyka. 

- Przez kilka miesięcy oszuści obiecują pomoc przy inwestowaniu. Przy wypełnianiu formularza kontaktowego, z daną osobą kontaktuje się fałszywy konsultant, który wyjaśnia, jak działa strona i jak w szybki sposób można zarobić. Postępując zgodnie z rzekomo właściwymi wskazówkami oszusta, instalujemy programy, za pomocą których oszuści przejmują kontrolę nad naszą bankowością elektroniczną. Ostatecznie zamiast zysków, tracimy gotówkę, a dodatkowo przestępcy zaciągają  również na konto pokrzywdzonego pożyczki – opisuje działania przestępców kom. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP w Kutnie.

Policja apeluje o ostrożność. Profesjonalni doradcy finansowi nie żądają zdalnego dostępu do naszych komputerów za pomocą takich programów jak na przykład Any Desk czy Team Viewer QiuckSupport, ani też nie zapewniają o pewnych zyskach, wskazując ryzyka inwestycyjne.

- Pamiętaj, że pojawiające się w sieci między innymi na Facebooku reklamy, w których znane osoby, zachęcają do inwestowania na przykład na rynku Forex czy w kryptowaluty obiecując ponadprzeciętne zyski bez ryzyka, mogą być pułapką. Szczególnie podatni na reklamy tego typu ofert są seniorzy, ale także ludzie młodzi - obyci w internecie, ale bez doświadczenia inwestycyjnego podkreśla kom. E. Machnik.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy