Reklama

Kolejny market w Żychlinie? Sklepikarze przerażeni

Opublikowano:
Autor:

Kolejny market w Żychlinie? Sklepikarze przerażeni - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na żychlińskich sklepikarzy padł blady strach. Wszystko za sprawą planowanej budowy kolejnego marketu w Żychlinie. Tym razem zmorą lokalnych przedsiębiorców ma być Dino, który w zeszłym miesiącu otworzył swój market w pobliskim Bedlnie, a teraz przymierza się do podbicia miasta nad Słudwią. - Finał będzie taki, że pójdziemy z torbami - żalą się sklepikarze.fot. Żychlińscy sklepikarze na samą myśl o kolejnym markecie dostają gęsiej skórki.

W Żychlinie funkcjonują trzy markety, które mocno dały się w kość właścicielom małych spożywczaków. Ci na samą myśl o kolejnej konkurencji dostają gęsiej skórki.

- Teraz jest ciężko, a co dopiero będzie, gdy otworzy się kolejny market? - zastanawia się Ewa Redosz, która sprzedaje w spożywczaku przy ulicy Łukasińskiego. - Dyskonty narzucają niskie ceny i małe sklepiki nie mają szans. Każdy kolejny market to dla nas wielki cios. W końcu będzie tak, że pójdziemy z torbami.

Sklepikarze uważają, że "sieciówki" zniszczą ich biznes.

- W naszym mieście nie szanuje się lokalnych przedsiębiorców. Obcy kapitał tutaj zainwestuje, a my stracimy pracę. Niedługo będzie więcej marketów, niż małych sklepików - denerwuje się z kolei Magdalena Traczek, inna ze sklepikarek.

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych miesiącach żychlinianie będą mogli zrobić zakupy nie tylko w Tesco, PoloMarkecie i Biedronce, ale także w Dino. Ostatni dyskont w ostatnim czasie regularnie podbija powiat kutnowski. Najpierw powstał sklep w Kutnie, miesiąc temu w Bedlnie, a teraz przyszła kolej na Żychlin.

Na oficjalnej stronie Dino pojawiły się już nawet dwie oferty pracy - kierownik i zastępca kierownika marketu. Na razie nie wiadomo jednak, gdzie dokładnie powstanie sklep.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE