Reklama

Reklama

Kolejny nowoczesny zabieg w kutnowskim szpitalu. To pierwsza taka operacja w Polsce!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutnowski Szpital Samorządowy informuje o kolejnej przeprowadzonej w placówce małoinwazyjnej operacji. To pierwszy taki zabieg w Polsce.

Reklama

Kutnowski Szpital Samorządowy podzielił się z nami informacją o przeprowadzonej tam operacji gastropeksji małoinwazyjną metodą laparoskopową. 

Zabieg wykonał ordynator kutnowskiej chirurgii profesor Ahmed El-Mallul. Szpital stał się tym samym pierwszym w Polsce, który podjął się takiej operacji. 

- Operacja trwa normalnie kilka godzin, a w naszym przypadku z użyciem tej metody około 15 minut. Ratuje niemal życie chorym na nowotwory gardła, krtani i przełyku poprzez założenie rurki odżywczej do żołądka – podkreśla dyrekcja kutnowskiego szpitala. - Nowatorskość tego zabiegu polega na tym, że użyliśmy laparoskopu do założenia tej odżywczej "rurki" i jako pierwsi w Polsce zastosowaliśmy sprzęt amerykańskiej firmy do bezkrwawego zakotwiczenia rurki w żołądku.

Operacja trwa krótko, a ponadto odbywa się niemal bez powikłań i bezkrwawo, bez cięć żołądka i szwów. 

Przypomnijmy, kutnowski szpital ma na swoim koncie też inną nowoczesną operację. We wrześniu br. lecznica poinformowała o przeprowadzonym zabiegu wycięcia torbieli włosowatej. Bartosz Serenda, zastępca dyrektora lecznicy ds. komunikacji i jakości wyjaśniał wówczas, że KSS stał się jedynym szpitalem w Polsce, który wykonał taką operację w trybie niekomercyjnym, czyli na tzw. NFZ. 

Taki zabieg trwa około 10 minut i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Pacjent jeszcze tego samego dnia może wyjść ze szpitala. 

- Normalnie zabieg wycięcia torbiela włosowatego trwa ponad godzinę, jest nieprzyjemny, a proces gojenia bardzo długi. Dzięki takiej nowoczesnej formule operacji występują mniejsze dolegliwości dla pacjenta i zdecydowanie mniejsze ryzyko powikłań - mówi profesor Ahmed El Mallul, ordynator kutnowskiej chirurgii.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy