Kutnowski Szpital Samorządowy podzielił się z nami informacją o przeprowadzonej tam operacji gastropeksji małoinwazyjną metodą laparoskopową.
Zabieg wykonał ordynator kutnowskiej chirurgii profesor Ahmed El-Mallul. Szpital stał się tym samym pierwszym w Polsce, który podjął się takiej operacji.
- Operacja trwa normalnie kilka godzin, a w naszym przypadku z użyciem tej metody około 15 minut. Ratuje niemal życie chorym na nowotwory gardła, krtani i przełyku poprzez założenie rurki odżywczej do żołądka – podkreśla dyrekcja kutnowskiego szpitala. - Nowatorskość tego zabiegu polega na tym, że użyliśmy laparoskopu do założenia tej odżywczej "rurki" i jako pierwsi w Polsce zastosowaliśmy sprzęt amerykańskiej firmy do bezkrwawego zakotwiczenia rurki w żołądku.
Operacja trwa krótko, a ponadto odbywa się niemal bez powikłań i bezkrwawo, bez cięć żołądka i szwów.
Przypomnijmy, kutnowski szpital ma na swoim koncie też inną nowoczesną operację. We wrześniu br. lecznica poinformowała o przeprowadzonym zabiegu wycięcia torbieli włosowatej. Bartosz Serenda, zastępca dyrektora lecznicy ds. komunikacji i jakości wyjaśniał wówczas, że KSS stał się jedynym szpitalem w Polsce, który wykonał taką operację w trybie niekomercyjnym, czyli na tzw. NFZ.
Taki zabieg trwa około 10 minut i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Pacjent jeszcze tego samego dnia może wyjść ze szpitala.
- Normalnie zabieg wycięcia torbiela włosowatego trwa ponad godzinę, jest nieprzyjemny, a proces gojenia bardzo długi. Dzięki takiej nowoczesnej formule operacji występują mniejsze dolegliwości dla pacjenta i zdecydowanie mniejsze ryzyko powikłań - mówi profesor Ahmed El Mallul, ordynator kutnowskiej chirurgii.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.