Kolejny pogrom MKS

Kolejny pogrom MKS - Zdjęcie główne

WydarzeniaMKS Kutno rozgromił 7:2 (3:1) Pogoń Kolumnę Łask w meczu drugiej kolejki czwartej ligi i przewodzi w tabeli.Początek mecz wcale nie zapowiadał wysokiego zwycięstwa kutnian i to goście mieli lekką przewagę. W 22 minucie meczu kibice zgromadzeni na trybunach zamarli, bowiem po strzale Filipa Sysio na prowadzenie wyszli goście.

Chwilę później powinno być dwa do zera, ale piłka po zagraniu jednego z napastników Pogoni minimalnie minęła bramkę strzeżoną przez Ireneusza Kamińskiego.

Stan meczu w 29 minucie wyrównał Michał Rosiak, który otrzymał wyśmienite dośrodkowanie od Sylwestra Płachety i po minięciu obrońcu wpakował piłkę do siatki. W tym momencie kutnianie złapali wiatr w żagiel i w ciągu czterech kolejnych minut Paweł Ocetek dwukrotnie (32, 33) znalazł drogę do bramki i kutnianie wyszli na dwubramkowe prowadzenie.

Drugie czterdzieści pięć minut meczu to prawdziwe piłkarskie święto na Stadionie Miejskim. Piłkarze MKS Kutno niesieni fantastycznym dopingiem kibiców grali jak z nut i już w 47 minucie na 4:1 podwyższył Michał Rosiak.

Z minuty na minutę przewaga "Miejskich" rosła, ale piłka nie chciała zatrzepotać w bramce i akcje często kończyły się na bramkarzu Pogoni. W 79 minucie w zamieszaniu polu karnym kutnian najlepiej zachował się Filip Sysio i zmniejszył rozmiary porażki.

Na ripostę ze strony kutnian długo nie trzeba było czekać. W 82 minucie Sylwester Płacheta technicznym lobem wrzuca piłkę do Michała Rosiaka, a ten bez najmniejszych problemów strzałem głową pakuje piłkę do bramki. Minutę później zdobywca hat-tricka owacyjnie żegnany przez kibiców opuszcza boisko.

W miejsce popularnego "Rycha" na placu gry pojawił się Piotr Michalski i już w pierwszym kontakcie z piłką mógł zdobyć gola. Sztuka, która nie udała się za pierwszym razem udała się w 87 minucie, gdy młodszy z braci Michalskich minął bramkarza Pogoni i strzałem po ziemi zdobył swoją drugą bramkę w drugim meczu.

Wynik meczu w ostatniej minucie ustalił Andrzej Grzegorek, który wykorzystał rzut karny.

Dziś od dawien dawna kutnianie grali w ... dwunastu. Tym dodatkowym zawodnikiem, który na pewno pomógł MKS Kutno byli kibice, którzy fantastycznym dopingiem wspierali swoich pupili przez cały mecz. Mamy nadzieję, że ta sytuacja powtórzy się w kolejnych spotkaniach przy ul. Kościuszki 26 i trybuna kryta wraz z "młynem" będą tworzyć wspaniałą atmosferę.

MKS Kutno - Pogoń Łask Kolumna 7:2 (3:1)

0:1 Filip Sysio 22 min.
1:1 Michał Rosiak 29 min.
2:1 Paweł Ocetek 32 min.
3:1 Paweł Ocetek 33 min.
4:1 Michał Rosiak 47 min.
4:2 Filip Sysio 79 min.
5:2 Michał Rosiak 82 min.