Reklama

Kolejny przetarg na modernizację pl. Wolności. Chcą ponad 32 miliony

Opublikowano:
Autor:

Kolejny przetarg na modernizację pl. Wolności. Chcą ponad 32 miliony - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia 32,7 mln zł. Tyle może kosztować rewitalizacja pl. Wolności i Rynku Zduńskiego. Wczoraj nastąpiło otwarcie ofert w kolejnym przetargu.

Ofertę złożyło tylko konsorcjum firm MCC S.A. z Chodcza (lider) i Molewski Sp. z.o.o. Z Włocławka (partner). Cenna brutto wynosi dokładnie 32,7 mln zł. Termin wykonania zamówienia to 12 miesięcy, a okres rękojmi to 72 miesiące.

Magistrat na realizację inwestycji zamierza przeznaczyć ponad 28,8 mln zł brutto. Jak sprawa potoczy się dalej? Będziemy to monitorować.

Przypomnijmy, czego dotyczyć mają prace na placu Wolności i Rynku Zduńskim w ramach „Rewitalizacji najstarszej historycznej części Kutna”.

Górna płaszczyzna Placu Wolności zostanie wyrównana do poziomu posadzki przy północnej pierzei, w dolnej będzie znajdował się parking. Od strony południowej płytę placu ukształtowano tak, aby spod posadzki wydobywała się płynąca tafla wody. Rewitalizowana infrastruktura objęta zostanie ze względów bezpieczeństwa monitoringiem miejskim oraz pozbawiona zostanie barier architektonicznych, z myślą o przystosowaniu jej do potrzeb osób niepełnosprawnych i ograniczonych ruchowo. Na Placu Wolności w okresie letnim będzie również organizowane kino plenerowe.

Rynek Zduński z kolei jest najstarszym kutnowskim placem targowym, ukształtowanym w średniowieczu. W ramach planowanych prac przebudowane zostaną nawierzchnie wraz z nową organizacją przyległych im miejsc parkingowych i wyposażeniem przestrzeni w nowe, liczne elementy małej architektury.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE