Reklama

Reklama

Uchodźcy najpierw mieli stłuczkę, potem otrzymali pomoc. Policjanci zatankowali ich auto i zrobili im zakupy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Uchodźcy najpierw mieli stłuczkę, potem otrzymali pomoc. Policjanci zatankowali ich auto i zrobili im zakupy - Zdjęcie główne

foto poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Świetnym gestem wykazali się kutnowscy policjanci. Mundurowi pomogli uchodźcom, którzy wcześniej byli uczestnikami zdarzenia drogowego. Jedna z osób widząc zachowanie funkcjonariuszy także postanowiła wesprzeć podróżującą przez nasze miasto rodzinę.

Reklama

- Policjanci z kutnowskiej drogówki 3 marca około godz. 15.30 przy ul. Barlickiego z polecenia dyżurnego wykonywali czynności do kolizji z udziałem renault master i forda transita – informuje podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP w Kutnie.

Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Na tym jednak interwencja policjantów się nie skończyła. Okazało się, że fordem podróżowali obywatele Ukrainy. 

- 61-letni kierowca wiózł swoją 38-letnią córkę wraz z wnukami w wieku od 8 do 12 lat do Niemiec do rodziny. Wszyscy uciekli z Ukrainy ogarniętej wojną. Wiedząc o tej sytuacji kutnowscy policjanci postanowili bezinteresownie pomóc rodzinie – dodaje podkom. E. Machnik.

Po zakończonych czynnościach funkcjonariusze pilotowali rodzinę do drogi wyjazdowej z miasta, a na jednej ze stacji benzynowych zatankowali paliwo do samochodu, którym podróżowali uchodźcy i zrobili dla nich zakupy żywności i środków higienicznych na drogę. Jeden z klientów widząc mundurowych robiących zakupy dla uchodźców postanowił dorzucić swoje podarunki dla rodziny. 

- Dziękujemy za te drobne, ale jak ważne gesty. Uśmiech dzieci był najlepszą formą podziękowania dla mundurowych za okazaną pomoc – komentują policjanci

Info: KPP w Kutnie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy