Reklama

Reklama

Kolorowe stragany na Placu Wolności. Trwa odpust w parafii św. Wawrzyńca [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Trwa odpust w parafii pod wezwaniem świętego Wawrzyńca. W okolicach kościoła tradycyjnie pojawiły się kolorowe stragany, które jak co roku przyciągnęły sporą liczbę mieszkańców Kutna.

Reklama

Na Placu Wolności rozstawiono kilkadziesiąt barwnych stoisk, które aż roiły się od zabawek, biżuterii, słodyczy czy rękodzieł. Nie mogło także zabraknąć balonów wypełnionych helem, które cieszyły się ogromną popularnością wśród najmłodszych, oraz nieodłącznego symbolu odpustów - obwarzanków.

Zmianie uległo jednak umiejscowienie straganów. Przez wiele lat odpust odbywał się na płycie parkingu na Placu Wolności, jednak w związku z rewitalizacją tego miejsca, został on przeniesiony na deptak wzdłuż Placu Wolności.

Wieczorem o godz. 18:00 odbędzie się Msza Święta Odpustowa, której przewodniczył będzie Biskup Łowicki Andrzej Franciszek Dziuba. Świętowanie zakończy koncert muzyki sakralnej.

- Sumie odpustowej o godz. 18.00 będzie przewodniczył Biskup Łowicki Andrzej F. Dziuba. Na początku Eucharystii Ksiądz Biskup wprowadzi relikwie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, który w 1983 roku na Ziemi Kutnowskiej sprawował Eucharystię i głosił słowo Boże. Po Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła oraz koncert muzyki sakralnej – informuje parafia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy