Reklama

Reklama

Seniorka straciła oszczędności życia. Oszust podawał się za policjanta prowadzącego tajną akcję

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Seniorka straciła oszczędności życia. Oszust podawał się za policjanta prowadzącego tajną akcję - Zdjęcie główne

Seniorka straciła oszczędności życia. Oszust podawał się za policjanta prowadzącego tajną akcję | foto poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mimo ostrzeżeń i apeli ze strony policjantów, seniorzy w dalszym ciągu często padają ofiarą oszustów. Czasem tracą w ten sposób oszczędności życia. W podobnej sytuacji znalazła się seniorka z naszego regionu. Podający się za policjanta mężczyzna okradł kobietę, każąc jej wywiesić pieniądze w torbie na ogrodzeniu jej posesji.

Reklama

Do zdarzenia doszło wczoraj (9 sierpnia) na terenie Gostynina. Starsza mieszkanka miasta padła ofiarą oszustwa metodą na „policjanta”. Jak wyglądało działanie oszusta?

- Kobieta  otrzymała telefon od podającego się za pracownika poczty, który uzyskał dokładny adres poszkodowanej. Następnie zadzwonił mężczyzna podający się za pracownika policji, który poinformował kobietę, że jej posesja jest obserwowana i aby nie stracić oszczędności ma wywiesić je w torbie na ogrodzeniu. W związku z powyższym kobieta straciła znaczną sumę pieniędzy – mówi mł. asp. Łukasz Rydzewski z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie. 

Do podobnych sytuacji dochodzi niemal we wszystkich miejscowościach w naszym regionie. W kwietniu br. informowaliśmy o mężczyźnie, który podając się za policjanta, próbował zwabić seniorów z powiatu łęczyckiego do banku. Ci na szczęście zachowali czujność i zgłosili to na policję.

- Pamiętajmy, aby nie paść ofiarę oszustów należy bezwzględnie weryfikować tożsamość osób, które wysyłają do nas wiadomości z prośbą o pożyczkę, a przede wszystkim należy zachować czujność i rozsądnie podchodzić do wiadomości o pożyczenie pieniędzy – podkreślał wówczas st.asp. Mariusz Kowalski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy.

Policja apeluje o zachowanie ostrożności i przypomina podstawowe zasady bezpieczeństwa, by nie paść ofiarą oszustwa. 

  • Przez telefon każdy może być wnuczkiem, policjantem, urzędnikiem, synem znajomego.
  • W przypadku gdy zorientujesz się, że rozmówca może być oszustem, zakończ rozmowę telefoniczną, skutecznie rozłączając połączenie, a następnie powiadom o takim zdarzeniu policję.
  • Zachowaj ostrożność, gdy odbierasz telefon od osoby podającej się za krewnego lub znajomego będącego w potrzebie finansowej.
  • Nigdy nie wpuszczaj do domu osób, których nie znasz i nie przekazuj im pieniędzy.
  • Policja nigdy nie prosi o przekazanie oszczędności ani nigdy nie informuje o prowadzanych tajnych akcjach przez telefon.
Info: KPP Gostynin/KPP Łęczyca/własne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy