Reklama

Komfort podczas pracy fizjoterapeuty, czyli nowoczesna odzież medyczna

Opublikowano:
Autor:

Komfort podczas pracy fizjoterapeuty, czyli nowoczesna odzież medyczna - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia

Wiele branż musi korzystać ze specjalistycznych ubrań. Bywa to związane z koniecznością zapewnienia odpowiedniego poczucia bezpieczeństwa, ochroną ciała przed różnego rodzaju czynnikami, a także możliwością stworzenia higienicznych i komfortowych warunków. Na tle różnych propozycji oczywiście wyróżnia się branża medyczna, w ramach której również mówi się o dużej różnorodności. Kolekcje są bowiem dopasowywane do wymagań konkretnych stanowisk oraz oczywiście potrzeb personelu. W efekcie pielęgniarki lekarze czy fizjoterapeuci mogą korzystać z zupełnie innych zestawów.

  1. Ubrania dla specjalistów
  2. Praca dla wymagających
Ubrania dla specjalistów

Profesjonalne ubrania medyczne dla fizjoterapeuty przede wszystkim muszą zapewnić mu tak ważną wygodę oraz swobodę ruchów, ponieważ to właśnie one są niezbędne przy różnego rodzaju ćwiczeniach czy zabiegach, jakie się z pacjentem przeprowadza. Tu rodzaj tkaniny oraz sam krój będą miały kluczowe znaczenie.

Z zasady ubrania dla fizjoterapeutów muszą być uszyte z wytrzymałego i elastycznego materiału. Nie ograniczają bowiem wówczas tak istotnej w zawodzie mobilności. W wielu wypadkach najlepszym rozwiązaniem staje się komplet złożony z bluzy medycznej i spodni. Oczywiście istotne mogą być także wzory i kolory, ale w tym aspekcie pozostają sprawą jednak drugorzędną.

Praca dla wymagających

Choć zawód fizjoterapeuty należy do zajęć pokrewnych medycynie, to jednak w tym wypadku możemy mówić o bardzo dużym codziennym wysiłku fizycznym niezależnie od tego, czy pracuje się z dziećmi, czy z dorosłymi. W każdym z wariantów fizjoterapeuta aktywnie wspiera powrót pacjenta do sprawności, zleca ćwiczenia, stymuluje ruchy, a w ciężkich przypadkach wykonuje je razem z chorym, co często wiąże się również z koniecznością podnoszenia czy podtrzymania pacjenta. I właśnie to w pewien sposób wymusza określoną garderobę, która musi być wygodna i odpowiednio dopasowana, by w żadnej sytuacji po prostu nie krępowała ruchów. Wówczas można skupić się na ćwiczeniach, a nie na tym, że coś uwiera lub przeszkadza.

Ważnym elementem będzie również sam materiał. Tak jak w przypadku odzieży medycznej także ta, która jest przeznaczona dla fizjoterapeutów, najczęściej powstaje z odpowiednio dobranych mieszanek włókien naturalnych i syntetycznych. Dzięki temu ubrania są miłe w dotyku, delikatne, nie gniotą się i są wytrzymałe oraz elastyczne. Pojawiają się również propozycje przygotowywane z doskonałej jakości syntetyków, które są komfortowe, zapewniają oddychalność oraz komfort termiczny. Poza tym wiele specjalistycznych tkanin wyróżnia się wysoką elastycznością, a tym samym świetnie dopasowuje się do ciała, gwarantując pełną swobodę ruchów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE