Reklama

Reklama

Komisarz podjął decyzję: referendum ws. odwołania burmistrz Krośniewic zawieszone

Opublikowano: 15 grudnia 2020 19:29
Autor: | Zdjęcie: archiwum KCI

Komisarz podjął decyzję: referendum ws. odwołania burmistrz Krośniewic zawieszone - Zdjęcie główne

. | foto archiwum KCI

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nie będzie zaplanowanego na 10 stycznia 2021 r. referendum w sprawie odwołania burmistrz Krośniewic, Katarzyny Erdman. Taką informację przekazał dziś Komisarz Wyborczy w Łodzi. Co jest powodem takiej decyzji?

Reklama

 9 października do Komisarza Wyborczego w Łodzi II wpłynęła uchwała Rady Miejskiej w Krośniewicach z dnia 30 września w dotyczące przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania burmistrza Krośniewic z powodu nieudzielenia wotum zaufania w 2dwóchkolejnych latach. Za przeprowadzeniem referendum głosowało 8 radnych, 6 było przeciw.

O sprawie informowaliśmy na łamach KCI kilkukrotnie, np. TUTAJ. Radny Sławomir Kępisty wyliczał zastrzeżenia do pracy burmistrz Krośniewic. 

- Ustawa o samorządzie mówi wyraźnie, że dwukrotnie nieudzielenie wotum zaufania wójtowi, burmistrzowi, czy prezydentowi miasta może skutkować wnioskiem o organizację referendum. Skorzystamy z tej furtki, bo działania pani burmistrz w wielu aspektach bardzo nam się nie podobają – mówił S. Kępisty.

W listopadzie Krajowe Biuro Wyborcze Delegatura w Łodzi poinformowało, że datę przeprowadzenia referendum wyznaczono na 10 stycznia 2021 roku. Ta data jest już jednak nieaktualna. 

- W związku z zagrożeniem sanitarno-epidemiologicznym związanym z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, w dniu 15 grudnia 2020 r. Komisarz Wyborczy w Łodzi II Postanowieniem Nr 569/2020 zawiesił termin głosowania w referendum gminnym w sprawie odwołania Burmistrza Krośniewic - czytamy w komunikacie Krajowego Biura Wyborczego Delegatura w Łodzi.

Datę referendum poznamy w oddzielnym komunikacie Komisarza Wyborczego. Niemniej, Katarzyna Erdman zapowiada, że niezależnie od wyników głosowania, zaakceptuje decyzję mieszkańców.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)
 • 9 miesięcy temu | ocena +4 / -1

  Jamci

  Jakoś żeby zorganizować wybory pod Andrzeja"Długopisa" to covid nie przeszkadzał. Ciekawe z jakiej partii wywodzi się pan komisarz. I dalej te biedne Krośniewice będą tkwiły w tej beznadziejności.

  • 9 miesięcy temu | ocena +2 / -0

   Mamcia

   Dokładnie

 • 9 miesięcy temu | ocena +1 / -0

  Howdy zalogowany

  sites.google.com/view/coin-master-hack-generators