Reklama

Komitet Obywatelski: "Popieramy stanowisko Solidarności w sprawie PUP"

Opublikowano:
Autor:

Komitet Obywatelski: "Popieramy stanowisko Solidarności w sprawie PUP" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź powiatowej opozycji w sprawie pośredniaka. Kilka dni temu oświadczenie w tej sprawie wydał zarząd powiatu. Przypomnijmy, że powiat nie zamierza podejmować żadnych decyzji dotyczących kierowania placówką, bo uważa, że ta funkcjonuje prawidłowo, a dyrektor Danucie R. nie udowodniono póki co winy.Wczoraj radni z Komitetu Obywatelskiego wydali swoje oświadczenie w tej sprawie. Podnoszą w nim, że popierają w całości stanowisko "Solidarności", która uważa, że Danuta R. uporczywie dyskryminowała członków związku, zatrudnionych w PUP.

- Zachowanie dotychczasowe dyrektora tego urzędu uważamy za dalece nieetyczne i naruszające godność obywateli - pracowników - członków NSZZ „Solidarność”, dawnych pracowników. Potępiamy wszystkie publiczne wypowiedzi podważające wyroki niezawisłych sądów. Uważamy takie zachowania niegodne urzędnika państwowego. Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy powinien w swoim postępowaniu dawać przykład stosowania prawa i być przykładem dla innych pracodawców powiatu kutnowskiego - czytamy w oświadczeniu.

- Znajomość i stosowanie Kodeksu Pracy czy Konstytucji RP dotyczy każdego obywatela, szczególnie pełniącego funkcje kierownicze. Zwalnianie pracowników przywracanych do pracy przez sądy, a zatrudnianie ludzi z układu politycznego w urzędzie jest naganne i Komitet Obywatelski nigdy takiego stanu nie zaakceptuje! Uważamy, że nasze stanowisko z 2012 roku w sprawie odwołania Dyrektora PUP-u Danuty R. było nie tylko słuszne, ale i w pełni zasadne i po raz kolejny domagamy się od Zarządu Powiatu reprezentującego koalicję PiS- PO- SLD – Pokolenia odwołania Danuty R. z pełnionej funkcji - kwituje Komitet Obywatelski.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE