Reklama

Komunikacyjny pat w regionie. Uczniowie mają problemy z dojazdem do szkoły

Opublikowano:
Autor:

Komunikacyjny pat w regionie. Uczniowie mają problemy z dojazdem do szkoły - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Początek września nie wzbudza dobrych skojarzeń u większości uczniów, głównie z powodu powrotu do szkolnej codzienności. Dzieci i młodzież z terenów podmiejskich mają jednak dodatkowy powód do zmartwień, dotyczący problemów z dojazdem do szkoły. Jak wiadomo, do podstawowych zadań własnych gminy należy zapewnienie transportu do szkół dzieciom z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów. Niektórzy mieszkańcy twierdzą jednak, że władze nie wywiązują się prawidłowo ze swojego obowiązku, a dojazd uczniów do szkół jest bardzo utrudniony, a czasami nawet niemożliwy.

- Mieszkam w gminie Strzelce, i jest tam bardzo duży problem z autobusami. Dzieciaki często nie mają jak dojechać do pobliskiego miasta do szkoły, chyba, że wstałyby nad ranem - powiedział nam jeden z Czytelników.

Podobnie sytuacja wygląda chociażby w gminie Krośniewice, a konkretnie w miejscowości Pomarzany. Mieszkające tam dzieci muszą wstawać po 5 nad ranem, aby dojechać autobusem do szkoły podstawowej w Krośniewicach. Dla porównania, uczniowie z Kajewa (również gm. Krośniewice) wsiadają do autobusu dopiero po 7:30. Jak twierdzą rodzice dzieci z Kajewa, gmina obiecała zmianę rozkładu jazdu autobusu szkolnego, jednak od trzech lat sytuacja nie uległa zmianie. Czy dojdą do porozumienia? Więcej informacji w najbliższym wydaniu Gazety Lokalnej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE