Co robić w weekend w Łódzkiem? Sprawdź listę imprez
Balet fantastyczny w dwóch aktach
W czwartek w teatrze Wielkim w Łodzi można zobaczyć „Giselle”, czyli najbardziej typowy dla okresu romantycznego „balet z akcją”. Libretto jest oparte na legendzie z gór Harcu o zjawach młodych dziewcząt zmarłych przed zamęściem i zwodzących młodzieńców tańcem. Tytuł wystawiają wszystkie największe teatry świata, a każda z najlepszych balerin chce go mieć w swoim repertuarze. W naszym teatrze to trzecia inscenizacja „Giselle” po spektaklach z 1979 i 2003 roku.
Czwartek, 16 stycznia
Teatr Wielki, plac Dąbrowskiego Łódź
Godz. 18.30
Wstęp biletowany
Goście z Wrocławia w Filharmonii Łódzkiej
Na łódzkiej scenie gościnnie wystąpi zespół Filharmonii Wrocławskiej, jeden z najlepszych symfonicznych zespołów w Polsce. Artyści zdobyli szczególne uznanie dzięki interpretacjom muzyki XX i XXI wieku i takie utwory zostały wybrane na koncert w Łodzi. Za batutą Francuz Pascal Rophé, dyrektor muzyczny Orkiestry Symfonicznej Chorwackiego Radia i Telewizji. Zagra też mołdawska skrzypaczka Alexandra Conunova, laureatka międzynarodowych konkursów w Hanowerze, Singapurze i Moskwie. W programie utwory Siergieja Prokofiewa i Béli Bartóka.
Czwartek, 16 stycznia
Filharmonia Łódzka ul. Narutowicza 20/22
Godz. 19.00
Wstęp biletowany
Kino w czasie wojny
Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi i Księży Młyn Dom Wydawniczy zapraszają na spotkanie z Michałem Majem Wieczorkiem. Będzie to promocja książki „Kadry z widokiem na wojnę. Film Polski w czasie II wojny światowej” połączona z koncertem pieśni z czasów wojny. Bogato ilustrowana książka odsłania mało znaną wojenną kinematografię i udowadnia, że w dziejach polskiego kina czas ten nie był „czarną dziurą”. Michał Maj Wieczorek to historyk polskiego filmu, aktor, wokalista, menedżer kultury, scenarzysta filmowy i teatralny.
Czwartek, 17 stycznia
WBP w Łodzi ul. Gdańska 100/102, sala konferencyjna (II piętro)
godz. 18.00
Wstęp wolny
Skrzypce po łódzku
W Filharmonii Łódzkiej wystąpi skrzypek Wojciech Niedziółka. Jego kariera nabrała rozmachu, gdy w 2022 roku został najlepszym Polakiem w XVI Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Intensywnie koncertuje w kraju i za granicą. Solo oraz z orkiestrami. Rok temu z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Łódzkiej pod batutą Pawła Przytockiego wydał pierwszą płytę, na której znalazł się I Koncert skrzypcowy fis-moll Wieniawskiego. W Łodzi wystąpi ze swoim mistrzem, Łukaszem Błaszczykiem w roli dyrygenta. W programie utwory Jeana Sibeliusa i Franza Schuberta.
Piątek, 17 stycznia
Filharmonia Łódzka ul. Narutowicza 20/22
Godz. 19.00
Wstęp biletowany
Premiera w Jaraczu
Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi wchodzi w drugą część sezonu dramatem „Zamiana” Paula Claudela w reżyserii Marka Pasiecznego. W obsadzie: Ewa Audykowska-Wiśniewska, Szantal Strzelińska, debiutująca w zespole Jaracza, Dariusz Bereski i gościnnie Konrad Krupiński. Paul Claudel to francuski poeta i dramaturg. W „Zamianie” przedstawił trudy wiary, wyrzeczenia, jakie się z nią wiążą i cenę, którą trzeba zapłacić za niezłomne przy niej trwanie. Utwór pokazuje odwieczną walkę dobra ze złem opowiedzianą pięknym poetyckim językiem. Premiera spektaklu w sobotę, 18 stycznia. Dzień wcześniej można zobaczyć pokaz przedpremierowy.
Piątek, 17 stycznia, niedziela, 19 stycznia
Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi ul. Jaracza 27
Godz. 19.00
Wstęp biletowany
Klasyka, klasyka, klasyka
W weekend w Teatrze Jaracza można zobaczyć też „Burzę” Williama Shakespeare’a. To wystawiona w imponujący sposób podróż po wielkich ludzkich namiętnościach, pragnieniach i tęsknotach, lękach i nadziejach.
Sobota, 18 stycznia, godz. 19.00
Niedziela, 19 stycznia godz. 17.00
Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi ul. Jaracza 27
Wstęp biletowany
Hej, kolęda!
Miejski Dom Kultury w Radomsku zaprasza na dwudziestą edycję festiwalu kolęd, pastorałek i piosenek bożonarodzeniowych : „Hej, Panie Jezu” .
Sobota, 18 stycznia
MDK Radomsko ul. Brzeźnicka 5
Godz. 16.00
Wstęp wolny
Koncert noworoczny na ludowo
Do wspólnego kolędowania zapraszają artyści Zespołu Pieśni i Tańca Bychlewianka. Noworoczny koncert został podzielony na dwie części. W sobotę, 18 stycznia o godz. 17.00 zaprezentują się grupy młodzieżowe i dziecięce, w niedzielę, 19 stycznia o godz.17.00 występować będzie młodzież i dorośli członkowie zespołu.
18, 19 stycznia
Gminny Dom Kultury w Bychlewie (gmina Pabianice)
Wstęp wolny
Akademia zaprasza do Łagiewnik
Organowe Koło Naukowe Akademii Muzycznej w Łodzi zaprasza na koncert do Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego. Na organach zagrają Zofia Grzegorzewska i Cezary Kokot. W programie, między innymi utwory Jana Sebastiana Bacha i Johannesa Brahmsa.
Niedziela, 19 stycznia
Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego w Łodzi-Łagiewnikach, ul. Okólna 185
Godz. 15.00
Wstęp wolny
Dziadek Mróz, czyli po co komu zima?
Na spektakl muzyczny o zimie można wybrać się do Kutna. Mali widzowie potowarzyszą bohaterom w ich podróży pełnej wspaniałych, zabawnych, ale i pouczających przygód. Bohater bajki, Kabiś, którego ulubioną porą roku jest lato, wędruje przez świat w poszukiwaniu przygód. Znajduje miejsce, gdzie chce zostać ale jego plany pokrzyżowała zbliżająca się zima. Wraz z nowym przyjacielem, ptakiem Gawim, który nie zdążył odlecieć do ciepłych krajów, postanawiają zrobić wszystko, by wiosna przyszła dużo wcześniej.
Niedziela, 19 stycznia
Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie, ul. Teatralna 1
Godz. 11.00
Wstęp biletowany
Rodzinne przedstawienie
Spektakl „Sokrates w piaskownicy" teatru Małe Mi można zobaczyć w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim. To rozśpiewane widowisko zapraszające do zabawy i rozmowy na każdy temat. Lalkowi bohaterowie Sophia i Philo siedząc w piaskownicy rozmawiają o miłości, złości, odwadze, strachu, zabawie, nudzie, dzieciach i dorosłych. Ich pytania skłaniają do rodzinnego filozofowania.
Niedziela, 19 stycznia
MOK w Piotrkowie Trybunalskim ul. 3 Maja 12
Godz. 17.00
Wstęp biletowany
Wieczór muzyczny z jazzem i hip-hopem
Akademia Muzyczna w Łodzi zaprasza na koncert łączący jazz i hip-hop lat 90. w nowoczesnej interpretacji. Wystąpią Patrycja Zarychta oraz studenci Instytutu Wokalistyki Jazzowej i Estradowej i Orkiestra Jazzowa Akademii Muzycznej w Łodzi
Poniedziałek, 20 stycznia
Sala Kameralna Akademii Muzycznej w Łodzi, al. 1 Maja 4
Godz. 18.15
Wstęp wolny
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.