Reklama

Reklama

Koncerty wróciły do Kutna na dobre: "Kultura na Wolności" prezentuje Kwintesencję [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutno powoli wraca do serwowania kulturalnych wrażeń po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. W ramach projektu Kutnowskiego Domu Kultury "Kultura na Wolności" zagrała grupa Kwintesencja.

Reklama

Choć pogoda mocno przeszkodziła, to nie stanęła na przeszkodzie największym pasjonatom; koncert początkowo miał się odbyć na górnej płycie Placu Wolności, ostatecznie przeniesiony został na dół - do pawilonu wystawienniczego.

Grupę Kwintesencja tworzą absolwenci łódzkiej Akademii Muzycznej, na co dzień pracownicy Teatru Muzycznego w Łodzi i placówek edukacyjnych. Pomysł na zespół narodził się kilka miesięcy temu, a założeniem była „odskocznia repertuarowa”. Młody wiek, potencjał i wspólne zainteresowania sprawiły, że panowie postanowili powołać do życia muzyczny kolektyw, w którym oddadzą się swojej pasji do „dętych” dźwięków.
Chętnie sięgają po szeroko pojętą muzykę rozrywkową. Swing i jazzowa harmonia są dla nich motorem, ale nieobca jest im „wpajana” od dziecka muzyka klasyczna, która – odpowiednio wyselekcjonowana – daje im nie mniejszą radość niż jazzowe standardy. Członkowie zespołu pozamuzycznie to: zapalony i wiecznie poszukujący rozwiązań różnych problemów pedagog i fan motoryzacji; miłośnik kabaretów, amator polskiego kina i leń; wieczorny włóczykij, bilardzista i fan kręgli; smakosz, dusza człowiek oraz globtroter lubujący się w grze w ping-ponga. Choć natłok pracy i życie rodzinne nie zawsze pozwalają im na regularne próby, starają się pielęgnować swoją pasję i traktują muzykowanie w kwintecie w pełni profesjonalnie.

"Kultura na Wolności" w Kutnie

"Kultura na Wolności - rodzinne spotkania w plenerze" to projekt, w ramach którego w każdy weekend mieszkańcy mają możliwość uczestniczyć w najróżniejszych wydarzeniach. Zaplanowano cyklieczne wydarzenia, które mają na celu uatrakcyjnić okres wakacyjny osobom spędzającym lato w mieście. W planach nie brakuje plenerowych Poranków – muzycznych i teatralnych, warsztatów artystycznych, kina (stacjonarnego i pod chmurką), animacji i innych atrakcji.

Plan na czerwiec:

5 czerwca – sobota 17:00 Dźwięki na Wolności – KONCERT Jazz Makers – Plac Wolności
6 czerwca – niedziela 12:00 Poranek muzyczny – Kto Ty jesteś? Polak mały! – Rynek Zduński/CTMiT
6 czerwca – niedziela 17:00 Rodzina na Wolności – TĘCZOWE LATO – Plac Wolności

12 czerwca – sobota 17:00 Dźwięki na Wolności – KONCERT Kwintesencja Kwintet Dęty – Plac Wolności
13 czerwca – niedziela 12:00 Poranek teatralny – Gry i Ludzie – KOTY TRZY – Rynek Zduński/CTMiT
13 czerwca – niedziela 17:00 Rodzina na Wolności – PANI RÓŻA I TĘCZOWO –  Plac Wolności

19 czerwca – sobota 17:00 Dźwięki na Wolności – KONCERT MDK – Plac Wolności
20 czerwca – niedziela 12:00 Poranek teatralny – Gry i Ludzie – MORSKIE OPOWIEŚCI KAPITANA GULIWERA  – Rynek Zduński/CTMiT
20 czerwca – niedziela 17:00 Rodzina na Wolności – PANI RÓŻA I TĘCZOWO –  Plac Wolności

26 czerwca – sobota 17:00 Dźwięki na Wolności – KONCERT Jazz Makers – Plac Wolności
27 czerwca – niedziela 17:00 Rodzina na Wolności – TĘCZOWE LATO – Plac Wolności

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy