Reklama

Reklama

Koncerty, "wyżerka" i moc atrakcji. Tłumy bawiły się na pikniku w Dąbrowicach [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Pierwszy w historii cykl pikników „Bezpieczny Powiat” 2022 przeszedł do historii. W ubiegły weekend ostatni piknik podsumowujący przedsięwzięcie odbył się w Dąbrowicach.

Reklama

W czerwcu trwała akcja pikników w szkołach, które edukowały dzieci i ostrzegały przed zagrożeniami jakie czyhają podczas wakacji. W cyklu udział brały wszystkie służby mundurowe. Pomimo deszczy i upałów szczęśliwie dobiegliśmy końca i przekazaliśmy dzieciom ogromną wiedzę. Nawet pogodowe przeciwności losu nie zniechęciły nas do zaprzestania! Zapraszamy na pikniki za rok. 

Pikniki odbyły się w szkołach podstawowych w Łaniętach, Strzelcach, Nowem i Bedlnie. Na początku pikników podczas prelekcji służb mundurowych wyświetlane były spoty: „Bezpiecznie nad wodą”, „Bezpiecznie na wsi” oraz „Bezpiecznie na drodze”, które od jutra pojawiać się będą na naszym TikTok’u, i Facebook’u.  Spoty następnie omawiane były przez służby.

Akcję zakończył piknik w Dąbrowicach. Tutaj służby omówiły podstawowe zasady bezpieczeństwa - policja, straż pożarna, nadleśnictwo Kutno z siedzibą w Chrośnie, 9 Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej oraz przedstawiciele instytucji powiatowych – KRUS, SANEPID i Kutnowski Szpital Samorządowy. Następnie rozpoczęła się zabawa.

Były darmowe pyszności od Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Dąbrowice m.in. owoce, chleb ze smalcem i ogórkiem, ciasta czy koreczki, dodatkowo był żurek z przepyszną kiełbasą przekazaną przez firmę Animex, darmowe konsultacje z dietetykiem Kutnowskiego Szpitala Samorządowego, dmuchańce, strażacki tor przeszkód, taniec z kolorami, piana zrobiona przez strażaków, kurtyna wodna przygotowana przez OSP Dąbrowice, zwiedzanie wozów strażackich, motorówka, malowanie twarzy, konkursy z nagrodami na stoiskach służb oraz przedstawicieli instytucji powiatowych. 

Zadbano o to, aby dzieci choć przez chwilę mogły poczuć się jak funkcjonariusze służb mundurowych.

Tomasz Marciniak, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kutnowskiego zorganizował piłkarski konkurs dla dzieci na boisku pneumatycznym, w którym do wygrania była książka Michała Listkiewicza oraz bramka.

- Bardzo dziękuję panu Pawłowi Oleksiewiczowi z firmy MPC za wypożyczenie boiska pneumatycznego na którym odbywały się turnieje piłki nożnej dla dzieci podczas pikniku – mówi Tomasz Walczewski Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego

Słodkości oraz wyjątkowy tort z napisem „Bezpieczny Powiat”, który został pokrojony przez Tomasza Walczewskiego, Członka Zarządu Powiatu Kutnowskiego; Dorotę Dąbrowską, Wójt Gminy Dąbrowice, oraz państwo Cieślińscy, właścicieli piekarni. Tort został sprezentowany przez piekarnie Dąbrowice a uczestnicy pikniku zostali nim poczęstowani. 

Podczas pikniku Starostwo Powiatowe w Kutnie promowało zdrową żywność. Na każdym pikniku rozdawane były jabłka, a KGW z terenu gminy Dąbrowice przygotowały mnóstwo owocowych przekąsek.

Podczas pikniku wystąpili: dzieci i młodzież z ZS w Dąbrowicach, Zespół Śpiewaczy Dąbrowickie Nutki, Light of Hope oraz 2 For You. Gwiazdą wieczoru był występ zespołu disco-polo IMPERIUM. O 22 rozpoczęła się zabawa taneczna, która trwała do 1 w nocy.

- Cykl pikników „Bezpieczny Powiat” miał na celu uświadomić dzieci i młodzież jakie zagrożenia czyhają na nich podczas wakacji. Cieszymy się, że udało się zorganizować to przedsięwzięcie, a dzieci uczyły się podczas pikników. Dziękuję pani Dorocie Dąbrowskiej, Wójt Gminy Dąbrowice; panu Tomaszowi Szczęsnemu, Wójtowi Gminy Łanięta; panu Tomaszowi Grabowskiem, Wójtowi Gminy Strzelce; pani Katarzynie Erdman, Burmistrz Gminy Krośniewice oraz panu Józefowi Ignaczewskiemu, Wójtowi Gminy Bedlno za zaangażowanie w pikniki i współpracę. W projekt „Bezpieczny Powiat” zostało włożone dużo pracy oraz wysiłku, lecz najważniejsze było to, że na twarzach dzieci zagościł uśmiech – mówił Tomasz Walczewski, Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

- Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży jest dla nas priorytetem. Dzieci na piknikach bawiły się świetnie i edukowały jednocześnie z czego bardzo się cieszę. Życzę dzieciom bezpiecznych i pełnych zabawy wakacji oraz szczęśliwego powrotu do szkół – mówił Daniel Kowalik - Starosta Kutnowski

- Dziękuję panu Danielowi Kowalikowi, Staroście Kutnowskiemu za chęć współpracy podczas tak ważnego dla dzieci wydarzenia. Dzięki wykładom i rozmowom ze służbami oraz przedstawicielami instytucji wakacje będą dla nich bezpieczniejsze, a to dla nas najważniejsze. Cieszę się, że podsumowanie odbyło się podczas tak dużego wydarzenia, które zgromadziło mnóstwo rodzin. Dziękuję również panu Tadeuszowi Woźniakowi, Posłowi na Sejm RP za przybycie na tak ważne dla nas wydarzenie. Bezpieczeństwo jest priorytetem  – mówiła Dorota Dąbrowska - Wójt Gminy Dąbrowice.

Info: Powiat Kutnowski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy