Reklama

Kończą się tereny w kutnowskiej podstrefie. Co dalej z inwestycjami?

Opublikowano:
Autor:

Kończą się tereny w kutnowskiej podstrefie. Co dalej z inwestycjami? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia 24 firmy otrzymały zezwolenie na działalność Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, z czego aktywnych jest już 17 z nich. Jak poinformował podczas dzisiejszej konferencji prezydent Zbigniew Burzyński, w podstrefie zatrudnionych jest ponad 2 tys. osób, zaś ok. 7 tys. w samych Sklęczkach. W lipcu z działalnością rusza firma Vandemoortele Polska, w której zatrudnienie na początku znaleźć ma ok. 100 osób. Tereny strefowe powoli kończą się.

Firmy prowadzące swoją działalność w kutnowskiej podstrefie zainwestowały już ponad 1,5 mld zł. W ciągu najbliższych tygodni rozpocznie się produkcja w firmie Vandemoortele Polska.

- W lipcu ruszy produkcja bagietek, natomiast w sierpniu kajzerek. Obecnie 30 osób przechodzi szkolenie w Łodzi, a także w Belgii. Na początek firma zatrudniać ma około 100 osób - poinformował dziś Z. Burzyński.

Ponadto na ukończeniu jest już hala Hoopa, pełną parą ruszyła także budowa centrum logistycznego Pannatoni o powierzchni 2,7 ha, w końcowy etap weszła również budowa firmy Agricola.

Tereny inwestycyjne w kutnowskiej podstrefie cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a na nabywcę czeka juz tylko jedna działka - przy ul. Poprzecznej, z kolei działka przy ul. Metalowej wciąz nie uzyskała zgody na włączenie do ŁSSE.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE