Koniec marzeń o drugiej lidze

Koniec marzeń o drugiej lidze - Zdjęcie główne

WydarzeniaPiłkarze MKS Kutno ulegli na własnym terenie liderowi III ligi łódzko-mazowieckiej Pogoni Siedlce 2-3 i stracili szanse na awans.Mecz lepiej ułożył się podopiecznych Pawła Ślęzaka, którzy w 33. minucie za sprawą pięknego uderzenia z rzutu wolnego Przemysława Michalskiego wyszli na prowadzenie. Dwie minuty po zmianie stron do remisu doprowadził Marek Kaliszewski, jednak radość przyjezdnych trwała zaledwie stoosiemdziesiąt sekund. W 50. minucie na 2-1 strzelił Sylwester Płacheta i wprawił kibiców w ekstazę. Chwilę wcześniej w słupek trafił Rafał Kubiak.

Niestety końcówka należała do Pogoni, która zdobyła dwa gole. Najpierw w 77. minucie Jakuba Skrzypca pokonał Michał Marczak, a w doliczonym czasie gry trzy cenne punkty zapewnił swojej drużynie Marek Kaliszewski.

Oba zespoły kończyły mecz w dziesiątkę, bowiem czerwonymi kartonikami ukarani zostali kapitan „Miejskich” Rafał Kubiak i Marek Kaliszewski. Spotkanie sędziował dobrze znany kutnowskiej publiczności Michał Gajda, który dołączył do listy persona non grata na Kościuszki 26. Komentarz zbędny…

Na dwie kolejki przed finiszem rozgrywek kutnowscy piłkarze stracili już nawet matematyczne szanse na promocję do drugiej ligi wschodniej.

MKS Kutno 2-3 Pogoń Siedlce
1-0 Przemysław Michalski 33′
1-1 Marek Kaliszewski 47′
2-1 Sylwester Płacheta 50′
2-2 Michał Marczak 77′
2-3 Marek Kaliszewski 90′

Żółte kartki: Mazurkiewicz, Grzybowski – Kaliszewski;
Czerwone kartki: Rafał Kubiak – Marek Kaliszewski (za dwie żółte);
Sędzia: Michał Gajda (Łódź);

MKS Kutno: Skrzypiec – Grzybowski, Przemysław Michalski (80′ Ohagwu), Kowalczyk, Rutkowski, Mazurkiewicz, Grzegorek, Kubiak, Sobczak, Zagajewski, Płacheta;