Reklama

Reklama

Koniec szpitala covidowego w Kutnie! Od jutra wszystko powoli wraca do normy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: bnp

Koniec szpitala covidowego w Kutnie! Od jutra wszystko powoli wraca do normy - Zdjęcie główne

Kutnowski Szpital przstaje być placówką częściowo zakaźną | foto bnp

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Po kilkunastu miesiącach Kutnowski Szpital Samorządowy wraca do tradycyjnego trybu funkcjonowania. Dziś w nocy wygasa bowiem z mocy decyzja wojewody łódzkiego, która zobowiązywała placówkę do zabezpieczenia łóżek covidowych do 31 marca.

Reklama

Przypomnijmy, że 1 marca, odblokowanych zostało 31 łóżek obserwacyjno-zakaźnych. Od 14 marca placówka mogła odblokować dodatkowe 24 łóżka, w związku z czym przywrócony został cały Oddział Ortopedyczny.

Od 1 kwietnia kutnowski szpital przestaje być już szpitalem częściowo zakaźnym i staje się zwykłym szpitalem powiatowym.

- Podkreślam: od 1 kwietnia nasz szpital będzie ponownie szpitalem zwykłym i nie będzie już szpitalem covidowym. Oddziały kutnowskiego szpitala wznawiają normalną pracę. Obecnie kończymy sprzątanie i dezynfekcje na dotychczasowych covidowych oddziałach. Robimy to również z użyciem robota UTV. Cieszymy się, że w końcu możemy przyjmować Pacjentów na planowane zabiegi - wyjaśnia Bartosz Serenda, zastępca dyrektora KSS. 

Ważne!

Należy pamiętać, że w pierwszej kolejności przyjmowani będą pacjenci z terminami wizyt jeszcze z okresu przed pandemii, którzy z uwagi na pandemię nie mogli być przyjęci w szpitalu covidowym.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy