Reklama

Reklama

Będzie przebudowa skrzyżowania Łęczyckiej z DK 92? Trwa przygotowywanie projektu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: czw, 31 mar 2022 05:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W Kutnie możemy spodziewać się kolejnych zakrojonych na dużą skalę prac, które będą realizowane w ramach sporej inwestycji. Wszystko dotyczy m.in. skrzyżowania ulicy Łęczyckiej z DK 92 i DK 60. Sprawę komentuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Reklama

Niedawno zakończyła się przebudowa skrzyżowania DK 92 z ulicą Łąkoszyńską i DK 60. Wkrótce możemy spodziewać się podobnych prac na znajdującym się niedaleko kolejnym skrzyżowaniu.

W trakcie obrad rady miasta radni pytali o plany GDDKiA dotyczące skrzyżowania ulicy Łęczyckiej z DK 92 (ul. Objazdowa) i DK 60. 

- Cały czas trwają pewne uzgodnienia, one od czasu do czasu spływają, więc są przedmiotem jeszcze daleko projektowym. Nie wiadomo kiedy to będzie robione, to jest najbardziej istotne dla mieszkańców – mówił wiceprezydent Kutna Jacek Boczkaja.

Zapytaliśmy o sprawę łódzką Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Poinformowano nas, że nie planuje się osobnego zadania przebudowy skrzyżowania DK60/92 w Kutnie. 

- Skrzyżowanie będzie przebudowywane, ale w ramach znacznie większego zadania, jakim jest rozbudowa DK60 na odcinku Topola Królewska – Kutno – podkreśla Maciej Zalewski, Główny Specjalista ds. Komunikacji w łódzkiej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Potwierdził to, o czym mówił zastępca prezydenta – obecnie trwają prace projektowe, które są zaawansowane w około 80 procentach.

- Przewidujemy, że po ich zakończeniu wystąpimy o wydanie decyzji ZRID (Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej), co powinno nastąpić jeszcze w tym roku. Po uprawomocnieniu się decyzji ZRID, będziemy ogłaszali przetarg na wykonanie. Wobec trudnej sytuacji, jaka obecnie ma miejsce, trudno deklarować szczegółowy termin ale przewidujemy, że będzie to miało miejsce do połowy przyszłego (2023) roku – informuje Maciej Zalewski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)