Reklama

Reklama

Dobre wieści dla kierowców. Niedługo osobówki będą mogły przejechać pod wiaduktem na Józefowie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: śr, 30 mar 2022 16:10
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia To póki co rozwiązanie tymczasowe, ale wielu kierowców i tak będzie zadowolonych. Od dłuższego czasu zamknięty przejazd pod wiaduktem na Józefowie wkrótce zostanie otwarty dla aut osobowych. Kiedy przebudowa zostanie całkowicie zakończona i będą mogły tam przejechać również większe pojazdy? W tej chwili tego nie wiadomo.

Reklama

Sprawę przebudowy wiaduktu w ciągu ulic Warszawskie Przedmieście i Józefów poruszono w trakcie marcowej sesji Rady Miasta Kutno. Radny Paweł Markiewicz pytał o to, kiedy ruch pod wiaduktem zostanie chociaż tymczasowo przywrócony. Chodzi tutaj o umożliwienie przejazdu samochodom osobowym i ewentualnie niedużym busom.

Wiceprezydent Jacek Boczkaja zapowiadał, że ma zaplanowane spotkanie ws. remontu wspomnianego wiaduktu. Zapytaliśmy Urząd Miasta o to, jakie ustalenia w tej sprawie zapadły.

I tutaj pojawia się nienajgorsza wiadomość, bowiem wkrótce osobówki będą mogły przejeżdżać pod wiaduktem. Co ważne - nie będzie to ruch wahadłowy.

- Do 15 kwietnia br. chcemy uruchomić pod wiaduktem kolejowym w ul. Józefów przejazd dwukierunkowy dla pojazdów osobowych - bez sygnalizacji świetlnej, z wyznaczonym ciągiem dla pieszych. Będzie to tymczasowe rozwiązanie do czasu wyłonienia wykonawcy niezbędnych prac drogowych w zakresie zwiększenia skrajni pionowej czyli dopuszczalnej wysokości pojazdów ciężarowych – poinformowała nas Joanna Brylska z Biura Prasowego Urzędu Miasta w Kutnie.

Kiedy pod wiaduktem będą mogły przejeżdżać większe auta dostawcze, auta ciężarowe i autobusy? Na ten moment tego nie wiadomo. 

- Na obecnym etapie rozmów trudno mówić o terminach zakończenia tej inwestycji. W dniu 17  marca wiceprezydent Jacek Boczkaja spotkał się w terenie z przedstawicielami PKP PLK SA oraz firmy STRABAG, wykonawcą prac modernizacyjnych linii kolejowej E-20. Obecnie trwa ustalanie zapisów treści porozumienia między Miastem Kutno a PKP PLK S.A. w sprawie zasad współpracy przy realizacji infrastruktury drogowej pod wiaduktem kolejowym – dodaje J. Brylska.

Ratusz dodaje, że po uzgodnieniu treści tego porozumienia będzie mógł przedstawić przybliżone ramy czasowe i koszty realizacji tej inwestycji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy