Reklama

Reklama

Poseł interweniuje w sprawie zatrudnienia dla Ukraińców: „Wiele osób chce jak najszybciej podjąć legalną pracę”

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: fot. KCI/UM Kutno

Poseł interweniuje w sprawie zatrudnienia dla Ukraińców: „Wiele osób chce jak najszybciej podjąć legalną pracę” - Zdjęcie główne

Poseł Joński wystosował interpelację w sprawie utworzenia specjalnej platformy dla poszukujących pracy uchodźców z Ukrainy | foto fot. KCI/UM Kutno

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Do Polski przybyły już ponad 2 miliony uchodźców z Ukrainy. Znaczna ich część, aby rozpocząć normalne życie na terenie naszego kraju, potrzebuje pomocy w znalezieniu pracy. W tej sprawie interweniuje poseł z naszego okręgu, Dariusz Joński. Czego oczekuje od rządu?

Reklama

- Na początku marca uczestniczyłem w działaniach humanitarnych w Przemyślu. Rozmawiałem z będącymi w naszym kraju ukraińskimi obywatelami i obywatelkami. Wiele osób zgodnie twierdziło, że chce podjąć jak najszybciej jakąkolwiek legalną pracę, począwszy od opieki nad seniorami lub dziećmi, do spraw porządkowych, budowlanych etc. Tak, aby mogli jak najszybciej wrócić do normalnego funkcjonowania i przygotować się do powrotu do swojej ojczyzny po zakończeniu wojny i odbudowania swojego dorobku życiowego – pisze Joński.

W związku z tym poseł wystosował interpelację do minister rodziny i polityki społecznej, w której pyta o możliwość stworzenia platformy łączącej pracodawców z poszukującymi pracy obywatelami Ukrainy uciekającymi przed wojną.

To jednak niejedyna kwestia, którą poruszył. Wszystkie pytania przytaczamy poniżej.

1. W jaki sposób Ministerstwo monitoruje sytuację obywateli Ukrainy, którzy obecnie są rozlokowani na terenie Rzeczypospolitej Polskiej i chcą podjąć pracę?

2. Czy Ministerstwo planuje utworzyć nowoczesną interaktywną platformę, która łączyć będzie pracodawców z obywatelami Ukrainy poszukującymi pracy stałej lub dorywczej?

3. Jakie działania podjęło dotychczas Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w Powiatowych Urzędach Pracy, aby ułatwić znalezienie pracy Ukraińcom?

Co na to ministerstwo? O odpowiedzi jeszcze poinformujemy. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy