- Na początku marca uczestniczyłem w działaniach humanitarnych w Przemyślu. Rozmawiałem z będącymi w naszym kraju ukraińskimi obywatelami i obywatelkami. Wiele osób zgodnie twierdziło, że chce podjąć jak najszybciej jakąkolwiek legalną pracę, począwszy od opieki nad seniorami lub dziećmi, do spraw porządkowych, budowlanych etc. Tak, aby mogli jak najszybciej wrócić do normalnego funkcjonowania i przygotować się do powrotu do swojej ojczyzny po zakończeniu wojny i odbudowania swojego dorobku życiowego – pisze Joński.
W związku z tym poseł wystosował interpelację do minister rodziny i polityki społecznej, w której pyta o możliwość stworzenia platformy łączącej pracodawców z poszukującymi pracy obywatelami Ukrainy uciekającymi przed wojną.
To jednak niejedyna kwestia, którą poruszył. Wszystkie pytania przytaczamy poniżej.
1. W jaki sposób Ministerstwo monitoruje sytuację obywateli Ukrainy, którzy obecnie są rozlokowani na terenie Rzeczypospolitej Polskiej i chcą podjąć pracę?
2. Czy Ministerstwo planuje utworzyć nowoczesną interaktywną platformę, która łączyć będzie pracodawców z obywatelami Ukrainy poszukującymi pracy stałej lub dorywczej?
3. Jakie działania podjęło dotychczas Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w Powiatowych Urzędach Pracy, aby ułatwić znalezienie pracy Ukraińcom?
Co na to ministerstwo? O odpowiedzi jeszcze poinformujemy.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.