Reklama

Koniec z korkami przy wiadukcie. To już pewne - na Józefowie wybudują drugi tunel!

Opublikowano:
Autor:

Koniec z korkami przy wiadukcie. To już pewne - na Józefowie wybudują drugi tunel!  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jeszcze tylko kilka miesięcy i kierowcy narzekający na korki między Józefowem a Warszawskim przedmieściem będą mogli odetchnąć z ulgą. Jak informuje radny Paweł Markiewicz, wiceprezydent Jacek Boczkaja potwierdził, że już w lutym rozpocznie się budowa drugiego tunelu pod wiaduktem.

W ciągu ostatnich miesięcy trwały uzgodnienia pomiędzy miastem a PKP dotyczące zakresu rzeczowo-finansowego przebudowy wiaduktu w ciągu ul. Warszawskie Przedmieście/Józefów. Główny inwestor uwzględnił potrzeby miasta sygnalizowane od wielu lat w rozmowach z PKP i Ministerstwem Infrastruktury.

Dzisiaj o pomyślnym finale uzgodnień poinformował internautów radny Paweł Markiewicz.

- Myślę, że to bardzo dobra wiadomość dla zmotoryzowanych mieszkańców Kutna. Inwestycja ta będzie realizowana wspólnie z koleją. Po stronie miasta będzie budowa drugiej nitki jezdni oraz odwodnienie terenu. Drugie przebicie pod tunelem w znacznym stopniu ułatwi dojazdy do pracy ponieważ ruch będzie odbywał się w obie strony - przekonuje rajca.

Modernizacja wiaduktu przy ul. Józefów będzie realizowana w ramach trwającego projektu unijnego pn. "Prace na linii kolejowej E20 na odcinku Warszawa - Poznań - pozostałe roboty, odcinek Sochaczew - Swarzędz".

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE