Reklama

Reklama

Koronawirus Kutno: akcja szczepień zdecydowanie przystopowała. Szczepieniobusy mają to jednak zmienić

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/pixabay

Koronawirus Kutno: akcja szczepień zdecydowanie przystopowała. Szczepieniobusy mają to jednak zmienić  - Zdjęcie główne

Szczepieniobus przyjedzie do gminy Strzelce w powiecie kutnowskim | foto poglądowe/pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od pewnego czasu szczepienia przeciwko COVID-19 w Polsce właściwie stoją w miejscu. W pełni zaszczepionych jest 19,7 mln osób, co stanowi równo 52% całej populacji. Jak apelują specjaliści, to jednak nie wystarczy do zapewnienia nam odpowiedniego bezpieczeństwa. Aby przyspieszyć proces szczepień, po województwie łódzkim krążą szczepieniobusy, które po raz kolejny przyjadą do naszego powiatu.

Reklama

Szczepieniobusy w Łódzkiem

Objazdowe punkty szczepień to akcja prowadzona przez Łódzki Urząd Wojewódzki w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. Jej zadaniem jest dotarcie do jak największej liczby osób w gminach, gdzie poziom wyszczepienia jest niski lub tam, gdzie mieszkańcom najtrudniej było dotrzeć do punktów szczepień.

Szczepienia w mobilnych punktach wykonywane są jednodawkowym preparatem Johnson & Johnson, a skorzystali z nich już m.in. mieszkańcy Bedlna, Dąbrowic, Łaniąt i Kutna. 

- Zasady w punkcie są bardzo proste: wystarczy, że masz już wystawione e-skierowanie. Bez rejestracji i zapisów na konkretną godzinę będziesz mógł skorzystać z jednodawkowej szczepionki firmy Johnson & Johnson – zachęca Łódzki Urząd Wojewódzki.

Gdzie w powiecie kutnowskim pojawi się szczepieniobus?

Już 23 października (sobota) punkt szczepień uruchomiony zostanie w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Strzelcach, a skorzystać z niego będzie można w godzinach 10:00 – 14:00. 

Raporty zakażeń niepokoją 

Codzienne raporty zakażeń podawane przez Ministerstwo Zdrowia niepokoją. W poniedziałek poinformowano o 1537 nowych przypadkach i 3 zgonach z powodu koronawirusa. W powiecie kutnowskim COVID-19 zaraziły się dwie osoby, a kwarantanną w tej chwili objętych jest 315 osób. 

Warto zaznaczyć, że po weekendzie w związku z mniejszą liczbą wykonywanych testów, często wykrywa się mniej zakażeń. Dla porównania, dane z soboty wskazały 3236 nowych przypadków i 44 zgony. To o ponad 1200 nowych zakażeń i 15 zgonów więcej niż przed tygodniem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE