Reklama

Reklama

Mutacja delta w naszym województwie oficjalnie potwierdzona. Zakażony pacjent z Kutna

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Mutacja delta w naszym województwie oficjalnie potwierdzona. Zakażony pacjent z Kutna - Zdjęcie główne

Mutacja delta w naszym województwie oficjalnie potwierdzona. Zakażony pacjent z Kutna | foto poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kilka dni temu informowaliśmy o podejrzeniu pierwszego przypadku zakażenia koronawirusem Delta w województwie łódzkim. Wczoraj informacja została oficjalnie potwierdzona. Pacjent to mieszkaniec Kutna, który wrócił ze Szkocji. Obecnie leży w szpitalu zakaźnym.

Reklama

Jak podaje portal tulodz.pl, we wtorek 6 lipca do szpitala im. Biegańskiego trafił mężczyzna z podejrzeniem koronawirusa Delta. W czwartek 8 lipca portal otrzymał oficjalne potwierdzenie, że próbka badana w łódzkim laboratorium dała wynik pozytywny.

- W naszym laboratorium wykryto jeden przypadek. To jest pierwszy i jedyny przypadek wariantu Delta wirusa SARS-CoV-2 - informuje Zbigniew Solarz, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi.

Zakażony pacjent to 36-letni mężczyzna, który na co dzień pracuje w Szkocji. Do Kutna wrócił 17 czerwca, a już dzień później zaczął się źle czuć. O całej sprawie pisaliśmy W TYM MIEJSCU.

Do tej pory w Polsce odnotowano 166 przypadków koronawirusa Delta, o czym na konferencji prasowej poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Trzy ze 166 zachorowań dotyczą osób w pełni zaszczepionych.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE